В Україні почнуть зникати банкомати: названо дату та причини

НБУ дозволив видачу готівки з кас підприємств торгівлі, громадського харчування і послуг

В Україні почнуть зникати банкомати: названо дату та причини
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Банкомати в Україні вже зовсім скоро можуть стати непотрібними – з 1 серпня 2020 року власники електронних платіжних засобів зможуть отримувати готівкові гроші з кас підприємств торгівлі, громадського харчування і послуг, які застосовують реєстратори розрахункових операцій.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, відповідне рішення ухвалив Національний банк України.

Loading...

Відповідно до постанови регулятора від 7 травня 2020 №59 “Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні”, яка набирає чинності з 25 травня 2020 року, в Україні розширено можливості суб’єктів господарювання щодо здійснення операцій з переказу готівки.

Національний банк передбачив також застосування суб’єктами господарювання поряд з паперовими електронних розрахункових документів та електронних фіскальних звітних чеків. Крім того, НБУ розширив можливості суб’єктів господарювання щодо здійснення операцій з переказу готівки в національній валюті через фінансові установи, які отримали ліцензію на здійснення таких операцій. Відповідна норма стартує з 1 липня 2020 року.

Як відзначають експерти, такий крок допоможе зменшити тінізацію економіки. Нова постанова НБУ буде сприяти зростанню безготівкового сегмента, а також фінансової інклюзії.

Нагадаємо,  в Україні істотно змінився порядок здійснення фінансових операцій. Держава посилила контроль над безготівковими розрахунками як організацій, так і громадян – онлайн-платежі українців будуть ретельніше перевіряти. Новий порядок викликає чимало запитань у фінансистів. Зокрема, до кінця не ясно, яким чином тепер буде проводитися ідентифікація людей при здійсненні онлайн-платежів.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...