Медики назвали перші симптоми раку, про які має знати кожен

Медики назвали перші симптоми раку, про які має знати кожен
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Рання діагностика раку так і не стала популярною в нашій країні: для багатьох українців це просто “не по кишені”. Проте, досить бути просто уважними до свого організму — звертати увагу на ті сигнали, які він посилає.

Рак розвивається в різних органах і тканинах, тому ранні ознаки його можуть бути дуже різними. Але існує низка спільних симптомів, характерних для будь-якої локалізації раку. Так, вони можуть бути ознаками й інших захворювань, що не мають ніякого відношення до раку, тому поставити на їхній підставі діагноз неможливо. Але, можливо, хтось задумається, звернеться до лікаря і зупинить рак на самому початку, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Сегодня.

Болісні відчуття

Біль з’являється вже на пізніх стадіях раку, коли в процес утягуються нервові закінчення. А на початку розвитку пухлини людина може помітити “ненормальні” відчуття, які швидше можна назвати “хворобливістю”. Багато з людей згадують, що за кілька місяців — років до визначення раку вони дійсно відчували “сторонній предмет” або дискомфорт у певному органі. Особливо потрібно бути уважними з таким неприємними хворобливими відчуттями в голові, тому що пухлини мозку швидко ростуть.

Крім цього, із хворобливістю голови потрібно бути уважними, якщо у вашому анамнезі вже був рак, тому що головний мозок — улюблене місце нових метастазів.

Стрімка втрата ваги

Багато онкологів вважають цей симптом однією з найбільш ранніх ознак раку. Йдеться про стрімке схуднення протягом декількох місяців. У цей період пухлина синтезує або змушує організм виробляти біологічно активні речовини, що порушують нормальні метаболічні процеси.

Постійна слабкість

Ракова пухлина виділяє в кров продукти своєї життєдіяльності, що й викликає ознаки інтоксикації організму — нудоту, наростаючу слабкість. Також пухлина на ранніх стадіях проростає в дрібні кровоносні судини й викликає анемію, яка теж стає причиною слабкості.

Підвищена температура

Часто ранньою ознакою раку є безпричинне підвищення температури тіла. Справа в тому, що ракова пухлина пригнічує імунну систему, яка реагує в такий спосіб. На більш пізніх стадіях температура може бути наслідком значних обмінних порушень і хронічного отруєння організму.

Зміна стану волосся, шкіри

Зовнішні зміни виникають через те, що пухлина порушує нормальні обмінні процеси в організмі. Наприклад, при раку надниркової залози шкіра стає темною, а при раку печінки — жовтою. А при пухлинах щитовидки може почати різко випадати волосся й ламатися нігті.

Нагадаємо, рак легень дедалі більше поширюється у людей, які ніколи не тримали в руках цигарок. За даними досліджень, у європейських країнах за останні дев’ять років кількість людей, які не зловживали курінням, становить 20% від усіх зареєстрованих випадків захворювання на рак легень. Особливо небезпечним є відхаркування крові іржавого кольору.

Раніше ми також повідомляли про симптоми, які можуть свідчити про рак легенів. Найпоширенішим симптомом, що спостерігається у 65% онкохворих, є кашель.

Джерело: Народна Правда