Небезпечний кір: які перші симптоми і як вберегтись від хвороби

Небезпечний кір: які перші симптоми і як вберегтись від хвороби
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

Небезпечне захворювання кір продовжує поширюватися Україною. Основні симптоми захворювання, методи лікування, а також про основні аспекти профілактики даного захворювання – в матеріалі “Народної Правди”.

Спалах небезпечного, інфекційного захворення, кору, в Україні розпочався в в 2017 році. За даними Центру громадського здоров’я, кількість хворих за 11 2017 року збільшилася в 43 рази, в порівнянні з аналогічним періодом у 2016-му. Всього було виявлено 3382 випадки захворювання на кір.

Але проблему в тому, що інфекція продовжує поширюватися в 2018 році. Так, кір в Києві був виявлений у 14 дітей, які перебувають на лікуванні в стаціонарі. Кір в Одесі став причиною продовження канікул у школярів. Зростання захворюваності зафіксували і в Запоріжжі, Закарпатті.

Симптоми і причини захворювання

Кір є вірусним інфекційним захворюванням, яке супроводжується інтоксикацією організму, лихоманкою, плямисто-вузликовим висипанням, ураженням дихальних шляхів, запаленням кон’юнктиви. Спалахи кору виникають переважно в осінньо-зимовий період. Підйом рівня захворюваності спостерігається кожні 2-4 роки. Найбільш часто зустрічається кір у дітей до 9 років, дорослі рідше схильні до захворювання. Після одужання в організмі формується довічний імунітет до вірусу кору.

  • Вірус кору передається повітряно-крапельним шляхом при кашлі, чханні. Інкубаційний період захворювання складає до 21 доби. Інфікувати оточуючих хворий може починаючи з останніх 2-х днів інкубаційного періоду до 4-го дня висипань.
    Симптоматика типової форми кору включає три періоди: Катаральний. Протягом цього періоду у хворого виявляються такі симптоми кору, як головний біль, зниження апетиту, поганий сон. При важких формах захворювання спостерігається підвищення температури до 40 градусів. Починається нежить, з’являється сухий кашель, осиплість голосу. Запалюється кон`юнктива, можлива набряклість вік. Хворого дратує яскраве світло. З 3-5 дня лихоманка може зникнути, але через день симптоми повертаються. Також на слизовій щік виявляються білі плями з гіперемією (симптом кору – плями Філатова-Коплика-Вєльського). Катаральний період триває до 5 днів у дітей, у дорослих він може досягати 8 днів.
  • Висипання. Характерною ознакою даного періоду є плямисті екзантеми. Висип спочатку з’являється на голові (за вухами, на обличчі, шиї), потім переходить на верхню частину грудей. На наступний день висипання поширюються по тулубу і руках. Через добу висип з’являється на ногах, а на обличчі екзантеми вже починають бліднути. У цей період у хворого може посилюватися нежить і кашель, а також лихоманка. У деяких випадках діагностуються ознаки трахеобронхіту.

Способи лікування

Лікування захворювання є симтоматичним. Нескладні форми кору лікують вдома. Під час катарального періоду, що супроводжується лихоманкою, слід дотримуватися постільного режиму, вживати багато рідини, регулярно проводити полоскання порожнини рота, промивання очей.

Для зменшення свербежу використовують антигістамінні препарати, при сильній лихоманці призначають парацетамол, ібупрофен. Антибактеріальні препарати призначають тільки в разі розвитку бактеріальних ускладнень. Також в лікуванні кору і для профілактики захворювання приймають вітамін А.

Як раніше повідомляла “Народна Правда”, протягом 2019 року в Україні зафіксували чотири смертні випадки від захворювання на кір.

Джерело: Народна Правда
Теги: