В Україні готують масштабну пенсійну реформу: що зміниться для пенсіонерів у 2021 році

Накопичувальна система може запрацювати вже у 2021 році

В Україні готують масштабну пенсійну реформу: що зміниться для пенсіонерів у 2021 році
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Накопичувальна пенсійна система в рамках пенсійної реформи може бути введена в Україні в 2021 році.

Loading...

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, про це в ефірі ObozTV розповіла голова Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

“Перша проблема – джерело фінансування, але начебто ми підходимо до того, що вирішуємо, де ми знайдемо кошти”, – пояснила вона.

За словами нардепки, друга проблема полягає в тому, яка структура візьме на себе роль казначея – того, хто буде перенаправляти пенсійні відрахування працівника і роботодавця з урахуванням бажання людини і обраного нею ступеня ризику.

“Казначей повинен перенаправляти потік від роботодавця і людини. Наприклад, на підприємстві працює 5 тисяч осіб, і кожен може вибрати свій інструмент фінансування. Роботодавець перераховує відсотки за всіх 5 тисяч працівників, а потім хтось їх розділяє і направляє туди, куди хоче людина”, – пояснила вона.

Третьякова повідомила, що в законопроекті, запропонованому в грудні 2019 року, роль казначея відводиться новому органу – пенсійному казначейству, – який повинен бути створений до 2023 року.

Разом з тим вона звернула увагу на те, що два вже існуючих в країні органу можуть взяти на себе цю роль – Національний банк України і Державне казначейство. В такому випадку накопичувальна система може запрацювати вже в 2021 році.

Нардепка також зауважила, що Державне казначейство на додаток до другого рівня пенсійного забезпечення може створити ще одну пенсію – “наприклад, таку, як робить Держказначейство США”.

“Людина може щомісяця відкладати по 800-1000 гривень, і коли вона досягне пенсійного віку, казначейство поверне їй накопичений капітал з невеликими відсотками, які погасять інфляцію”, – припустила вона.

Третьякова також пояснила, який обов’язковий відсоток пенсійних відрахувань працівника і роботодавця закріплений у проекті закону.

“Працівник обов’язково відкладає 1% від своєї заробітної плати, а далі може вибирати більше. Роботодавець – мінімум 2%, але може додавати по формулі + 1% від того, що вибирає працівник. Наприклад, якщо працівник 4%, то роботодавець 5%, разом 9%”.

У той же час єдиний соціальний внесок для солідарної системи в новій системі також залишається. “Уряд, щоб надати компенсатор роботодавцю, має шукати серед податків якийсь компенсатор. Я сьогодні його не бачу, але уряд може його знайти”, – сказала нардепка.

Нагадаємо, з 2020 року, щоб вийти на пенсію в 60 років, потрібно буде мати 27 років підтвердженого страхового стажу.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА  повідомляла, що в Україні до 2021 року всі пенсіонери, які виконали вимоги щодо стажу і досягли віку 75 років, отримають щомісячну надбавку до пенсії у розмірі 500 грн.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...