В Україну прийде друга хвиля коронавірусу: медик дала прогноз

"Не дивлячись на те, що карантин триває, люди перестали носити маски, збираються групами. Це неприпустимо", - сказала Чумаченко.

В Україну прийде друга хвиля коронавірусу: медик дала прогноз
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

Після ослаблення карантинних заходів в Україні можлива друга хвиля коронавірусу. Виникнення її буде залежати від дотримання соціальної дистанції, скупченості населення, від того, які заходи буде проводити уряд.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, посилаючись на канал “Україна 24“, таку думку висловила завідувач кафедри епідеміології Харківського медуніверситету Тетяна Чумаченко.

Loading...

“У нас все населення чутливе до вірусу, практично всі, за винятком 20 тисяч осіб, які перехворіли. Ймовірність того, що зустріч зараженого і чутливого відбудеться, висока. Це залежить від соціальної дистанції, скупченості населення, від того, які заходи буде проводити уряд. Епідемічний потенціал вірусу на сьогоднішній день не знизився, вірус знайшов в людині господаря для свого існування. Він дуже добре себе почуває, і очікувати, що вірулентність знизиться, не потрібно. Вірулентність буде зростати, а значить, захворювання не пройде”, – запевнила медик.

Чумаченко підкреслила, що також ситуація залежить від інших країн, які відкрили курортний сезон, це означає, що висока ймовірність зустрічі з новими джерелами інфекції і завезення її в країну.

Лікар нагадала, що вірус виділяється в зовнішнє середовище за 3 секунди може потрапити в сприйнятливий організм. Якщо людина чхнула , то вірус може поширитися на 3-5 метрів, а не тільки 1,5.

“Незважаючи на те, що карантин триває, люди перестали носити маски, збираються групами. Це неприпустимо”, – сказала Чумаченко.

Нагадуємо, карантин в Україні триватиме до 22 червня. Однак обмеження будуть пом’якшуватися. Але Донецька, Луганська, Львівська, Волинська, Закарпатська, Рівненська та Чернівецька області не готові до переходу на другий рівень ослаблення карантинних обмежень.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...