Чи можна швидко вилікувати остеохондроз: відповідь лікарів-вертебрологів

Чи можна швидко вилікувати остеохондроз: відповідь лікарів-вертебрологів
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Остеохондроз — це не захворювання, а природний процес старіння, фізіологічний стан. 

Сам по собі він не є причиною болю в спині, як думає більшість. Найчастіше біль пов’язаний із супровідними змінами. Наприклад, в результаті руйнування міжхребцевих дисків та артрозу суглобів хребта.  

Loading...

Виникає логічне запитання: як же його лікувати? Та чи потрібно лікувати взагалі? Відповідь нам дали спеціалісти Інституту вертебрології та реабілітації. Основою лікування остеохондрозу в IVR є уповільнення дегенеративних змін, усунення симптомів та профілактика.  

Що таке остеохондроз? 

Остеохондроз у широкому розумінні — це збірне поняття групи захворювань, які пов’язані з руйнуванням міжхребцевого диска. Вперше його ввів німецький вчений Крістіан Георг Шморль. Воно складається з двох слів: «остео» — «кістка», «хондрос» — «суглоб». Вчений визначив, що пластинки, які знаходяться зверху та знизу хребця, у немовлят хрящеві, але з віком твердіють та переходять у стан майже кісткової тканини. Тобто остеохондроз — це вікова зміна хрящової тканини.  

Самостійно виявити його ознаки неможливо: симптоми остеохондрозу зможе розгледіти лише лікар на знімку. Зазвичай вони проявляються у всіх після 30–35 років. Але прямого зв’язку з болем такі зміни не мають. 

Чи можна швидко вилікувати остеохондроз: відповідь лікарів-вертебрологів

Чому виникає біль? 

Коли пластинка хребця переходить у стан твердої кісткоподібної тканини, міжхребцевий диск починає «голодувати». З часом він перестає виконувати свої амортизаційні функції та зменшується в розмірах. Вся маса тіла перекладається на суглоби, порушуються обмінні процеси та виникають дегенеративні зміни хребта. Все це вкупі призводить до виникнення таких симптомів: 

  • тупий біль; 
  • біль під час рухів та навантаження; 
  • погіршення функціональності хребта; 
  • м’язові спазми. 

Остеохондроз також збільшує ризик розвитку міжхребцевої грижі та впливає на стан здоров’я всього організму. Наприклад, у шийному відділі призводить до зниження гострості зору, підвищення артеріального тиску, порушення кровообігу та кисневого голодування мозку. Грудний остеохондроз викликає біль у грудях та може віддавати в серце. Тому за будь-яких проявів болю в спині потрібно звернутися до лікаря. 

Як лікувати? 

Повністю вилікувати остеохондроз неможливо. Однак залишати його без уваги теж не можна: потрібна корекція, щоб запобігти прогресуванню стану. В клініках IVR, філії яких знаходяться в декількох містах України: Київ, Львів, Івано-Франківськ, застосовують комплексний підхід до лікування. Він одночасно допомагає усунути біль, полегшити симптоми та виконує профілактичну дію.  

Чи можна швидко вилікувати остеохондроз: відповідь лікарів-вертебрологів

Залежно від стану та стадії лікарі призначають: 

  • лікувальний масаж; 
  • фізіотерапію; 
  • кінезіотерапію; 
  • корекцію хребта; 
  • лікувальну фізкультуру; 
  • медикаментозну терапію. 

Як свідчать відгуки, біль зникає, і людина швидко повертається до звичного ритму життя. Проте для запобігання подальшому розвитку змін потрібно періодично проходити курс лікування та постійно виконувати рекомендації лікаря. 

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...