На пункті пропуску “Шегині” зібралися тисячні черги

Українці стоять по 6-8 годин у чергах

На пункті пропуску “Шегині” зібралися тисячні черги
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

На українсько-польському кордоні на пішому переході “Шегині-Медика”   після відновлення його роботи 10 днів тому вишикувалися величезні черги тих, хто хоче перетнути кордон. “Польські ворота” в “Шегинях” штурмують 1-2 тисячі українців, це заробітчани, які направляються до Польщі на збір полуниці.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише видання “Страна”.

Loading...

На пішому переході “Шегині-Медика” прохід безкоштовний, в той час як за проїзд через автомобільні КПП перевізники вимагають по 50-100 доларів.

Натовпи людей стоять і вдень, і вночі, а щоб потрапити до Польщі, потрібно простояти мінімум 5-6 годин. І не факт, що пропустять – поляки суворо оглядають особисті речі пішоходів і перевіряють документи.

На пункті пропуску “Шегині” зібралися тисячні черги

За словами прикордонників, склалася така тенденція тому, що у вихідні більше людей заходять в Україну, а в будні дні – виходять.

Українці скаржаться на жорсткий огляд.

“Польські прикордонники забирають по 5-10 чоловік групами, відразу на місці перевіряють температуру і адресу проходження карантину (тільки для тих, хто їде на роботу). Коли заходиш всередину, на сам паспортний контроль – перевіряють багаж зі стандартними питаннями: сигарети/алко/сало/м’ясо. Прикордонники, до речі, попалися дуже неприємні, прикопують до всього, за найменшу помилку відправляють в початок черги. Адреси для карантину перевіряють – дзвонять по номеру в зазначеному в запрошенні, і запитують, чи дійсне. Головне мати при собі, природно, паспорт і документ з доказом того, що ти їдеш туди не просто так, у когось це “засвядченьє” з роботи, у когось навчання, але головне – впевнене підтвердити мету своєї поїздки. Так само, часто запитують про страховку, її теж потрібно мати “, – ділиться львів’янин Андрій Панас.

На пункті пропуску “Шегині” зібралися тисячні черги

Василь Андрухович з Калуша Івано-Франківської області розповідає, що переходив Шегині в неділю, 24 травня, майже 6 годин, з обіду до восьмої вечора.

“Людей було дуже багато. Питають номер телефону, адресу обсервації, перевіряють сумки. Краще на піший йти зранку, тому що з обіду перевізники привозять людей”, – розповів нам Андрухович.

До речі, для сезонних робітників частково скасували обов’язковий карантин.

На пункті пропуску “Шегині” зібралися тисячні черги

“Ті, хто приїжджає, живе і працює окремо від інших і не виходить з території господарства 14 днів”, – розповіла  заробітчанка Наталія Присяжнюк.

“Коли кордон закривали, все рвонули в Україну. Тепер та сама історія, тільки в зворотному напрямку. Коли вже тих людей перестануть мучити. Більшість їдуть на поля на збирання врожаю. Ніхто б в ту Польщу не їхав, якби вдома можна було нормально заробити гроші “, – каже  заробітчанка Ірина Якимчук.

Як  відомо, в Україні продовжили карантин до 22 червня, але при цьому уряд пом’якшив деякі обмеження – країна перейшла на так званий адаптивний карантин. Адаптивний карантин дозволяє регіональним комісіям з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій посилювати/послаблювати протиепідемічні обмеження на місцях в залежності від ситуації з COVID-19.

Джерело: Народна Правда
загрузка...