На зміну дощам прийде спека: синоптик розповіла про погоду влітку

У великих містах температура повітря підніметься до +40

На зміну дощам прийде спека: синоптик розповіла про погоду влітку
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

Літо 2020 року багато в чому буде схожим  попередні: очікується така ж спекотна погода, нижча за норму кількість опадів  і різка зміна температур.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це  в коментарі “Сьогодні” розповіла завідуюча відділом прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДержНС і НАН України Віра Балабух.

Loading...

За словами метеоролога, виною тому є зміна клімату через глобальне потепління. Нагріває Світовий Океан не підвищена сонячна активність, а антропогенна (людська) діяльність, перш за все триває викид парникових газів. Віра Балабух нагадала, що зараз йде фаза зменшення сонячної активності, тому ще 5 років тому на Землі повинна була б розпочатися фаза похолодання, але відбувається навпаки, бо людина тепер впливає на перегрів планети в 10 разів більше, ніж природа.

“Квітневе і травневе похолодання внесло корективи в прогнози синоптиків на літо, вони повинні бути менш жаркими, ніж прогнозувалося раніше, принаймні в перший місяць, – розповіла   Віра Балабух. – Але глобальні тенденції зберігаються: літо очікується теплим і посушливим, з опадами нижче норми. Середня температура за сезон буде коливатися від 18-19 градусів в північних регіонах до 22-23 градусів у південних регіонах. Але в окремі періоди спека може досягати в Україні +40. Ризик 40-градусних температур найвищий у великих містах. Місто саме створює джерело тепла за рахунок щільної забудови, великої кількості автомобілів і заасфальтованих територій, малого відсотка зелених зон. Цей ефект додатково дає до 10 градусів”.

Це означає, що якщо  в якому-небудь умовному населеному пункті середньодобова температура в липні +25 градусів, тобто вночі близько +15, вдень до +35, то в Києві середньодобова температура може бути +35 градусів: вночі близько +25, вдень вище +40.

Нагадаємо,  синоптики повідомили, що перші дні червня в країні будуть досить спекотними. У центральній частині України, у південних та північних регіонах температура повітря підніметься в межах від 26 до 29 градусів тепла.

А директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда прогнозує, що погода в Україні влітку 2020 буде дуже спекотною. Синоптик наголосив, що спекотне літо, як і безсніжні зими – це наслідок безповоротних змін клімату, а тому порадив українцям звикати і готуватися до задушливого літа.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...