Скільки українців досі користуються “ВКонтакте” і “Одноклассники”

В Україні істотно збільшилася кількість користувачів Facebook

Скільки українців досі користуються “ВКонтакте” і “Одноклассники”
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

ВКонтакте та Одноклассники в Україні офіційно заборонені, не так давно в Офісі президента і Раді національної безпеки вирішили продовжити дію рішення, яке прийняли ще в 2017 році. При цьому в квітні 2020 року українська аудиторія ВКонтакте збільшилася на 1 мільйон користувачів. Одночасно з цим частота контакту аудиторії з ресурсом зменшилася.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише Громадське з посиланням на дані фахівців проекту CMeter дослідницької компанії «Kantar Україна».

Loading...

Експерти припускають, що українці повернулися до ВКонтакте і Однокласники, тому що у світлі резонансу в ЗМІ про продовження блокування російських сайтів згадали про власні акаунти та вирішили зайти, адже ще в березні 2020 року було істотне падіння охоплення.

За даними фахівців, в квітні 2017 року (до заборони) – ВКонтакте був третім за популярністю сайтом в Україні після Google і YouTube.

У 2017 році в переліку топ-10 сайтів по відвідуваності були чотири російських: ВКонтакте, Однокласники, Яндекс, Mail.ru. Приміром, у травні ВКонтакте користувалися 76,1% українців з доступом в інтернет. У червні того ж року (після блокування) відсоток українців, які заходили в цю мережу, впав до 23,9%. А через рік після заборони — виріс до 29,3%.

Одночасно з цим, за даними комунікаційного агентства PlusOne, в грудні 2019 року 22% українців з доступом в інтернет раз на місяць заходили в мережу ВКонтакте. В Однокласники заходили 15% замість 18% роком раніше.

Також експерти констатують, що в Україні істотно збільшилася кількість користувачів Facebook у серпні 2018 року їх було 12 мільйонів, а в березні 2020 — близько 14 мільйонів.

Нагадаємо, в квітні у Верховній Раді України був зареєстрований проект постанови №3319 «Про схвалення пропозицій про продовження строку застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», якими пропонували продовження заборони на російські соцмережі.

Потім Рада національної безпеки і оборони за пропозицією голови Служби безпеки України вирішила продовжити санкції проти 400 російських юридичних і фізичних осіб, а також соціальних мереж та інтернет-сервісів. У їх числі Mail.ru, ВКонтакте і Однокласники.

Джерело: Народна Правда