Суд визнав нацистською символіку СС “Галичина”

Позов подала в 2017 році глава видавництва Сакцент Плюс Наталя Мясникова

Суд визнав нацистською символіку СС “Галичина”
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Окружний адміністративний суд Києва в середу, 27 травня,  визнав, що символіка дивізії СС “Галичина” є нацистською, а висновок Українського інституту національної пам’яті та його екс-глави Володимира В’ятровича про зворотне є протиправним.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це в Telegram-каналі повідомив народний депутат від “Слуги народу”  Максим Бужанський.

Loading...

“Дії Інституту національної пам’яті визнали незаконними, так само як і демонстрацію символіки 14-ї дивізії Ваффен – СС Галичина. Все, приїхали, закінчилися урочисті похорони в німецьких касках і костюмах есесівців, під оплески місцевої влади”, – написав Бужанський і опублікував фото копії відповідного рішення суду.

Раніше символіку дивізії СС “Галичина” вже вимагали заборонити. Інститут національної пам’яті повідомляв, що вона не підпадає під закон про заборону пропаганди комунізму і нацизму. У своїй відповіді колишній директор Інституту  Володимир В’ятрович зазначив, що в п. 5 ч. 1 ста. 1 закону про декомунізацію у  переліку того, що саме розуміється під нацистською символікою,  не зазначено символів дивізії СС “Галичина”.

Колишній директор УІНП Володимир В’ятрович прокоментував рішення суду на своїй сторінці у Facebook і  зазначив, що в оприлюдненому рішенні суду він не бачить  нічого про те, чи є символіка дивізії «Галичина» символікою націонал-соціалістичного тоталітарного режиму.

“Суд вирішив, що УІНП не мав відповідати на звернення громадянина щодо приналежності цієї символіки до нацистської. Хоча як УІНП як центральний орган виконавчої влади міг не надати відповіді громадянину для мене залишається загадкою”, – написав В’ятрович.

Суд визнав нацистською символіку СС “Галичина”

Нагадаємо, напередодні Дня Перемоги керівник українського Інституту національної пам’яті Антон Дробович порівняв Російську Федерацію з Третім рейхом. Директор Інституту нацпам’яті розкритикував «культ перемоги», порівнявши Росію з нацистами, проти яких йшла війна 75 років тому.

Джерело: Народна Правда