В Україні з’явиться абонплата за електроенергію: коли та скільки доведеться платити

Платіжки розділять на дві складові: за саму електроенергію і за її поставку

В Україні з’явиться абонплата за електроенергію: коли та скільки доведеться платити
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні вводиться абонплата за електроенергію – поки що платіжки розділять на дві складові: за світло то його транспортування. Тарифи для населення можуть підвищити в 2021 році.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, подробиці повідомляє Обозреватель.

Джерела видання в Кабінеті міністрів стверджують, що, незважаючи на рекомендації з боку Нацкомісії з комунальних послуг та енергетики, в 2020 році тарифи на електроенергію не підвищуватимуть. При цьому в недалекому майбутньому буде введена абонплата за електроенергію.

Відповідно до закону про ринок електроенергії, платіжки розділять на дві складові: за електроенергію та за її постачання. Про це Цензору повідомив глава Нацкомісії Валерій Тарасюк:

“Безумовно. Для промислових споживачів такий поділ вже існує. Надалі це чекає всі сфери енергетики. Так працює енергетика в усіх країнах. Тому що транспортування – це природна монополія, а поставка – це конкурентний ринок і ці послуги повинні надавати різні компанії”.

Обозреватель зазначає, що у випадку з газом в окремих випадках поділ платіжки призвів до зростання ціни – у регіонах, де є проблеми з постачанням блакитного палива і невелика кількість споживачів, плата зросла.

Як повідомлялося раніше, комуналка в Україні знову подорожчає. Експерти кажуть, що платити доведеться більше практично за усі комунальні послуги — від газу до електроенергії та води. Плюс доведеться переплачувати банківські комісії за цілу пачку квитанцій.

Також повідомлялося про те, що в Україні скасують пільгову ставку по 90 копійок за перші 100 кіловат.

Джерело: Народна Правда