До Центру Довженка в Києві прийшли з обшуками

Правоохоронці вилучили документи по кримінальній справі 2015-2018 років

До Центру Довженка в Києві прийшли з обшуками
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У четвер, 28 травня, до Національного центру Олександра Довженка в Києві прийшли з обшуками правоохоронці.  Директор центру Іван Козленко, який напередодні виступив з критикою влади через  скорочення фінансування центру, повідомив, що обшуки проводяться за актом ревізії  Державної аудиторської служби.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомив на своїй сторінці у Facebook, зазначивши  ймовірну причину ситуації.

“У нас обшук поліції та СБУ. Вилучають документи”, – написав Козленко.

“З сьогоднішньою нашою заявою це не пов’язано. Розслідують кримінальну справу за актом ревізії ДАСУ”, – додав він.

 До Центру Довженка в Києві прийшли з обшуками
До Центру Довженка в Києві прийшли з обшуками
До Центру Довженка в Києві прийшли з обшуками

Речниця Служби безпеки в коментарі “Радіо Свобода” сказала, що станом на 14:15 не було інформації про обшуки, з поліцією на той момент зв’язатися не вдалося.

Так, цього ж дня Козленко опублікував заяву про настання стану неплатоспроможності центру. Також він написав, що з власної ініціативи розриває контракт із Міністерством культури з 4 червня.

До Центру Довженка в Києві прийшли з обшуками

До Центру Довженка в Києві прийшли з обшуками

“Неплатоспроможність підприємства – наслідок безвідповідальної позиції міністерства в частині забезпечення фінансування Національного центру Олександра Довженка, передбаченого постановою КМУ від 16 листопада 2001 року №1557. Фінансування центру, що здійснюється за бюджетною програмою 3806030 “Державна підтримка кінематографії”, з початку 2020 року так і не розпочалося. Заборгованість державного бюджету перед центром із заробітної плати сягає понад 2 млн грн. Центр має також понад 1 млн грн невиконаних кредитних зобов’язань за підписаними договорами. За відсутності обігових коштів Центр більше не має змоги сплачувати передбачені законом податки та збори за перший квартал 2020 року”, – написав він.

Також Іван Козленко повідомив, що обшуки в Національному центрі Олександра Довженка здійснюються з метою вилучення документів по кримінальній справі 2015-2018 років.

“Є ухвала суду щодо кримінального провадження, відкритого за заявою державної аудиторської служби за результатами їхньої ревізії Центру в 2015-2018 роках. Три пункти акту цієї ревізії ми частково оскаржуємо в суді. Саме по цих пунктах здійснюється вилучення документів.

Національний центр Олександра Довженка – найбільший кіноархів України, у якому зберігається понад 6 тисяч найменувань художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів, тисячі архівних документів з історії українського кіно.

Нагадаємо, раніше слідчі провели обшуки в міській раді Харкова  за фактом заволодіння бюджетними коштами при здійсненні робіт по освітленню в місті за договорами, укладеними на загальну суму понад 28 млн грн.

Також повідомлялося, що 10 квітня до колишнього народного депутата України восьмого скликання Тетяні Чорновол прийшли з обшуками представники Держбюро розслідувань — слідчі дії проходять у рамках «справи Майдану».

Джерело: Народна Правда