Екс-регіонал намагається віджати елітну нерухомість у іноземного інвестора?

Екс-регіонал намагається віджати елітну нерухомість у іноземного інвестора?
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про чиновників

Колишній народний депутат Валерій Писаренко замішаний у гучному скандалі навколо елітної нерухомості в Києві.

Про це свідчать позови в суди однієї з компаній Валерія Писаренка ТОВ «Черкассыагроленд інвест» і заяву в ЗМІ громадянина Німеччини Ральфа Сиглера.

За словами Ральфа Сиглера, він змушений був покинути з України після того, як в нього спробували відібрати дорогу нерухомість у центрі Києва. Сиглер підозрює що став жертвою шахрайської схеми, в якій, швидше за все, задіяні колишні високопоставлені особи.

Громадянин Німеччини тривалий час працює на ринку нерухомості України. У 2019 році йому запропонували купити ще один привабливий об’єкт для інвестицій – поверх площею 480 квадратних метрів в елітному будинку на Кловському узвозі, 7.

Згідно державних реєстрів, поверхом на той момент володів Петро Хрущ, а до Петра Хруща власником значилося ТОВ «Черкассыагроленд інвест» (директор – Юрій Петренко).

Екс-регіонал намагається віджати елітну нерухомість у іноземного інвестора?

Після оформлення угоди у нотаріуса, Ральф Сиглер спробував розпорядитися купленої нерухомості, але вже через кілька днів він не зміг отримати доступ до неї, а потім ТОВ «Черкассыагроленд інвест» подала кілька позовів в суди, вимагаючи повернути дорогу покупку компанії. Нібито хтось підробив документ, коли продавав нерухомість від імені «Черкассыагроленд інвест».

Судовий позов від «Черкассыагроленд інвест»

Між тим, це не перший скандал за участю пов’язаних з Валерієм Писаренко компаній, що працюють на ринку нерухомості.

У 2019 році заступник Генерального прокурора намагався повернути у власність Києва земельну ділянку площею 5 га на Жуковому острові. Ділянкою володіє ТОВ «Будівельний центр «Житлові квартали», директором якої значиться той же Юрій Петренко, за сумісництвом директор «Черкассыагроленд інвест», заслужений юрист і керуючий партнер юридичної фірми Ader Haber. Фірму пов’язують з Валерієм Писаренко, і вона теж розташована за адресою вул. Кловський узвіз, 7.

Екс-регіонал намагається віджати елітну нерухомість у іноземного інвестора?

Але повернути ділянку на Жуковому острові <spanне вдалося, оскільки заступник Генпрокурора не сплатив судовий збір (!). Позов ГПУ більше нагадуючил схему легалізації земельної ділянки, ніж реальну спробі продажу відновити справедливість.

Екс-регіонал намагається віджати елітну нерухомість у іноземного інвестора?

Крім «Черкассыагроленд інвест» і, швидше за все, «Строительного центра «Житлові квартали», Валерій Писаренко має комерційний інтерес в багатьох інших компаніях і заробляє хорошу ренту за рахунок здачі нерухомості в оренду.

Зокрема, в 2018 році він задекларував понад 8 млн грн доходу від здачі офісу партії «Народний фронт» у тому ж будинку на вул. Кловський узвіз, 7.

Нагадаємо, Валерій Писаренко є заслуженим юристом України, колишнім народним депутатом чотирьох скликань.

На думку іноземного інвестора Ральфа Сиглера, протистояти в судах колишнім впливовим політикам дуже складно. Справа про стягнення дорогої нерухомості веде скандально відома суддя Печерського районного суду р. Києва Тетяна Ільєва.

Раніше вона вела кілька гучних справ екс-регіоналів, які завершилися позитивним результатом для колишніх можновладців. Ральф Сиглер побоюється, що згідно його опонентів у судовій системі зіграють проти нього і розраховує, що правоохоронні органи все-таки звернуть увагу на спробу рейдерського захоплення нерухомості.

Джерело: Народна Правда