Нафта у Росії може закінчитися через 35 років

Без урахування важковидобувної нафти ресурсів залишилося на 20 років видобутку

Нафта у Росії може закінчитися через 35 років
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

У Росії представили звіт, який характеризує стан мінерально-сировинної бази в Росії. З’ясувалося, що розвідані запаси нафти передбачають видобуток на 35 років, газу – більш ніж на 50 років.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляють російські ЗМІ.

У РФ опублікували «Аналіз відтворення мінерально-сировинної бази РФ в 2015-2019 роках», який інформує, на скільки років в РФ залишилося запасів нафти і газу.

У документі Рахункової палати стверджується, що розвіданих запасів на розроблюваних нафтових родовищах в РФ вистачить на 35 років видобутку, а запасів природного газу – більш ніж на 50 років.

При цьому в звіті наголошується, що 65% всіх російських запасів становить важковидобувна нафта. Без її обліку ресурсів вистачить для 20 років видобутку.

Нагадаємо, Катар, який є найбільшим в світі виробником зрідженого природного газу, планує в найближчі роки наростити виробництво. Це принесе нові проблеми для Росії на газовому ринку.

Нагадаємо також, Польща не буде продовжувати дію угоду з Росією на транспортування газу територією країни. У Варшаві  відмовилися переглянути угоду з РФ, термін дії якої закінчується 17 травня.

Раніше Федеральне мережеве агентство ФРН   відмовило компанії Nord Stream 2 AG у виведенні проекту з-під вимог оновленої Газової директиви ЄС. Це означає, що навіть якщо газопровід Північний потік-2 буде добудований до кінця 2020 року, половину його потужності – 27,5 млрд кубометрів на рік з 55 млрд – російській газовій монополії доведеться віддати незалежним постачальникам.

Джерело: Народна Правда