Україна перетворюється на Грецію за кліматом: що буде з врожаєм цього року

Говорити про втрату врожаю зарано

Україна перетворюється на Грецію за кліматом: що буде з врожаєм цього року
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

Погода в Україні поступово змінюється, наприклад, південні райони наближаються до балканського або грецького клімату.

Про те, як це позначиться на врожаї в інтерв’ю РБК-Україна розповів директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда, передає НАРОДНА ПРАВДА.

За його словами, погода в нашій країні почала змінюватися в результаті глобального потепління. Микола Кульбіда нагадав, що зими в цьому році в Україні не було взагалі:

“Тому що зима – це стійкий перехід середньої добової температури через 0 градусів у бік зниження. Стійкого переходу не було, тобто зими в Україні не було. Звичайно, це результат глобального потепління. Середня температура підвищилася на 1,5-2 градуси за останні 30 років. Це дуже велика аномалія. Це призводить до того, що сніг, якщо й випадає, то він не затримується і тане”.

Синоптик каже, що південні райони наближаються до балканського клімату, навіть грецького: “Помітно підвищення температури і зменшення ефективності опадів за рахунок їх випаровування. Це призводить до того, що посушливість клімату в південних степових районах України зростає”.

Стосовно врожаю, то, на думку директора Українського гідрометцентру, говорити про його втрату передчасно.

“Засуха, яка була в Україні, практично припинилася, за винятком південних областей. Але найближчим часом і там ситуація покращиться. Тобто говорити про те, що Україна втратила весь урожай – дуже неправильно. Урожай буде менше ніж в минулому році, але він буде близький до середнього за останні п’ять років”.

Кульбіда також додав, що про посуху синоптики можуть говорити в критичні періоди для розвитку того чи іншого виду сільгоспкультур.

“Говорити зараз про технічні культури, наприклад, врожайність кукурудзи, поки що рано. Її ніхто на сьогодні не може оцінити. Це буде залежати від погодних умов літнього періоду. В критичні періоди, коли рослини потребують вологи, опади абсолютно необхідні. Можна сказати, що цей період в Україні поки що пройшов. Якогось погіршення ситуації протягом найближчого місяця не буде. Ми очікуємо, що опади будуть у нормі”.

Нагадаємо, в Одеській області скоїв самогубство 66-річний фермер. У передсмертній записці він заявив, що причиною цього є посуха та загибель урожаю.

27 травня в Чернівецькій, Волинській, Тернопільській, Полтавській, Рівненській областях був сильний град, який знищив врожай.

Джерело: Народна Правда