Україна планує підкорити космос без космодрому: що задумали в Держкосмосі

Хочуть використовувати технологію повітряного старту

Україна планує підкорити космос без космодрому: що задумали в Держкосмосі
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

Україна планує запускати ракети в космос у 2023-2024 роках. Вони запускатимуться за методом повітряного старту, який дозволить використовувати літак при запуску.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, подробиці повідомив глава національного космічного агентства України Володимир Усов, пише Голос Америки.

Усов пояснює, що технології повітряного старту дозволяють використовувати літак замість першого щабелю  ракети. Іншими словами космодром для цього не потрібен. Також він додав, що в Україні вже існують напрацювання по наземним і повітряним стартам конкретно для легких і надлегких ракет.

«Мова йде про те, що можуть використовуватися літаки, як Антонов так і інші літаки такі, як Іл-76, що знаходяться на території України. Які будуть використовуватися для повітряного старту легких ракет і не буде залежності від спеціальної інфраструктури», – сказав він.

На його думку, для реалізації такого проекту (повітряного старту) потрібно три – чотири роки:

«Проект повітряного старту – це такий національний проект, який дасть Україні можливість національного доступу в космос і його можна реалізувати за три – чотири роки».

Нагадаємо, на початку 2020 року на острові Уоллопс в штаті Вірджинія NASA успішно запустила ракету-носій Антарес з українськими деталями. Головним розробником ракети була американська корпорація Northrop Grumman, а основна конструкція першого щабелю, який виводить ракету на орбіту, розроблена конструкторським бюро «Південне» і виготовлена на «Південному машинобудівному заводі ім. Макарова» у співпраці з низкою українських компаній.

Зазначимо, одночасно з цим США мають намір повернути собі космічну незалежність, запустивши своїх астронавтів у космос на космічному кораблі Crew Dragon. Щоправда, старт, який був запланований на 27 травня, скасували через погодні умови. Наступна спроба запуску відбудеться в суботу, 30 травня о 15:22 за часом Східного узбережжя США (22:22 київський час).

Джерело: Народна Правда