В Україні починають скорочувати тюрми: що сталося

Міністр заявив, що скорочення потрібно для економії коштів. В системі вкрай низька зарплата у працівників (8000 грн / міс.) і високі витрати на утримання установ. Закриття в'язниць дозволить зменшити витрати, а за рахунок звільнень підняти оплату іншим працівникам.

В Україні починають скорочувати тюрми: що сталося
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Вже цього тижня в Україні почнуть скорочувати кількість тюрем. Відомство оголосить список з дев’яти установ, які будуть підлягати закриттю в першу чергу. Далі звільнять персонал і розподілять засуджених в інші місця відбування покарання.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це міністр юстиції Денис Малюська розповів Mind.

Loading...

Міністр пояснив, що в Україні на сьогоднішній день заповнені тільки слідчі ізолятори, які закривати не планують. Інші ж місця виконання покарання у країні не заповнені на 100%, тому їх і хочуть скоротити.

“Не в’язниці переповнені, а СІЗО: Київ, Одеса, Херсон, де наповнення часто більше 100%. Майже ні одна в’язниця не заповнена на 100%, тому є потенціал для їх закриття. Перший етап запустимо на цьому тижні і оголосимо список з дев’яти в’язниць, де стартує процес заморожування (звільнення персоналу, вивезення засуджених в інші місця утримання)”, – сказав міністр.

За словами Малюська, відомство не може утримувати в’язниці, які завантажені на 30-40%.

“Це не означає ліквідацію саме таких закладів. Може вони не наповнювалися штучно – через певні лобі туди направляли менше засуджених, а умови там нормальні. Тоді ми ліквідуємо в’язницю навіть зі значним наповненням і переведемо засуджених у кращі умови”, – запевнив Денис Малюська.

Міністр заявив, що скорочення потрібно для економії коштів. В системі вкрай низька зарплата у працівників (8000 грн / міс.) і високі витрати на утримання установ. Закриття в’язниць дозволить зменшити витрати, а за рахунок звільнень підняти оплату іншим працівникам.

Нагадуємо, уряд України 22 квітня запустив експериментальний проект про платне надання поліпшених побутових умов і харчування особам, узятим під варту, в СІЗО Державної кримінально-виконавчої служби.

Зазначимо, Міністр юстиції Денис Малюська показав в мережі фото платних камер з поліпшеними умовами розміщення в українських слідчих ізоляторах, які почали функціонувати 8 травня.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...