Запуск SpaceX Crew Dragon перенесли: озвучено нову дату

Над майданчиком Космічного центру імені Кеннеді не на жарт розігралася негода

Запуск SpaceX Crew Dragon перенесли: озвучено нову дату
Автор Романова Марі в Наука/Новини

Запуск космічного корабля Crew Dragon до МКС був скасований 27 травня через погодні умови.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, рішення про скасування прийняли за 16 хвилин до запланованого старту.

Loading...

Наступна спроба запуску відбудеться в суботу, 30 травня о 15:22 за часом Східного узбережжя США (22:22 київський час).

Відзначимо, напередодні на узбережжі, де знаходиться майданчик 39А Космічного центру імені Кеннеді і де повинен був відбутися перший пілотований старт важкої ракети Falcon-9 з новим космічним кораблем Crew Dragon, не на жарт розігралася негода – злива з грозою і блискавками.

Як повідомлялося раніше, Crew Dragon повинен доставити на МКС одразу двох астронавтів – 49-річного Боба Бенкена і 53-річного Дага Харлі — це одні з найбільш досвідчених астронавтів, які зараз працюють в NASA.

Довідка:

У 2011 році завершилася програма запуску Space Shuttle і єдиним способом потрапити в космос для американських астронавтів було відправитися туди з космодрому Байконур на російських кораблях «Союз». Однак з кожним роком NASA доводилося все більше витрачатися на оплату місця для своїх астронавтів у «Союзі». Для порівняння в 2010 місце на Союзі коштувало 30$ млн, а в 2020 — 90$ млн.

Польоти на Crew Dragon коштують близько 55$ млн.

Таким чином, якщо перший пілотований політ Crew Dragon буде успішним, він дасть зелене світло виконанню шести наступних поставок астронавтів на МКС кораблями SpaceX за угодою з NASA на 2,6 $ млрд.

Нагадаємо, перший тестовий запуск космічного корабля від SpaceX Crew Dragon до Міжнародної космічної станції пройшов 2 березня 2019. Перший політ був безпілотним, а роль єдиного пасажира корабля виконував жіночий манекен, який назвали на честь легендарної героїні фільмів «Чужий» — Ріплі, її одягнули в фірмовий скафандр SpaceX.

На початку березня  Crew Dragon успішно відстикувався від Міжнародної космічної станції, був виведений з орбіти, в атмосфері Землі на капсулі розкрив парашути і приводнився в Атлантичному океані.

Джерело: Народна Правда
загрузка...