Лікар попередив про небезпечні зміни у крові при COVID-19

Вперше цю тенденцію помітили американські медики

Лікар попередив про небезпечні зміни у крові при COVID-19
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

У разі зараження COVID-19 у людини відбуваються сильні зміни у крові, що провокують руйнування органів і клітин в організмі. Це зі свого боку може призвести до виникнення небезпечних захворювань і навіть смерті.

Loading...

Про це виданню “Факти” розповів лікар-інфекціоніст, науковий співробітник Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Л. В. Громашевського НАМН України кандидат медичних наук Віталій Янченко, передає НАРОДНА ПРАВДА.

За його словами, в інфікованого падає кількість захисних лімфоцитів, але великих – водночас збільшується, крім цього, різко підскакує С-реактивний білок та інші маркери запалення. Ще в організмі відбуваються різкі зміни з червоними кров’яними тільцями – еритроцитами.

Янченко зазначає, що вперше цю тенденцію помітили американські медики. Їх, зокрема, здивувала велика кількість хворих, у яких коронавірус викликав незвичайне підвищення згортання крові. Крім цього, було підтверджено, що згущення крові у великих артеріях провокує різке зростання кількості інсультів у досить молодих пацієнтів.

“Образно кажучи, коронавірус “краде” кисень у гемоглобіну, який транспортують еритроцити. В організмі підвищується рівень феритину – з’єднання білка з залізом, яке відкладається в органах і тканинах. В одного хворого на COVID-19, якого спостерігали в Києві, було зафіксовано 10-кратне підвищення феритину (гемосидероз)”, – пояснює лікар-інфекціоніст.

Він наголосив, що результатом таких хімічних реакцій в організмі людини стає так званий цитокіновий шторм – його викликає як сам вірус, так і феритин, що руйнує органи та клітини.

Нагадаємо, раніше ми писали, рпо те, що пік захворюваності COVID-19 Україна подолала. Математична модель показала, що пік захворюваності припав на перший тиждень травня.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...