На Сонці стався надпотужний спалах: що це значить

Новий сонячний цикл почався з найпотужнішою спалаху, цеозначає, що зірка "вийшла зі сплячки"

На Сонці стався надпотужний спалах: що це значить
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

На поверхні Сонця зафіксований найпотужніший за останні три роки спалах. Її зафіксувала орбітальна обсерваторія SDO.

Loading...

Про це повідомляє ТАСС зі слів головного наукового співробітника Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця ФІАН Сергій Богачов, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Спалах вказує на те, що світило “вийшло зі сплячки”. Астрономічні спостереження доводять, що у Сонця є певні цикли, тривалість яких складає приблизно 11 років.

До речі, наприкінці вересня 2017 року на поверхні зірки сталася рекордно потужний спалах за останні 15 років класу Х9.3. Після цього протягом трьох років Сонце “спало”.

Новий спалах класу M на один щабель слабкіше класу X. Зазвичай таким спалахів передують більш слабкі, але цього разу їх не було.

Астрономи розглядають два сценарії розвитку подій. Різке пробудження Сонця може призвести до того, що спалахів стане більше і вони будуть сильнішими.

Інший варіант припускає, що зірка рухається до столітнього або навіть тисячолітнього мінімуму активності. Вчені сподіваються отримати відповідь завдяки подальшим спостереженням за Сонцем.

Нагадаємо, раніше ми писали, про те, до 2050 року кліматичні пояси у світі змістяться і у Києві погода стане як у австралійській столиці Канберрі.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...