Запуск SpaceX Demo-2 можуть знову відкласти: що сталося

Через несприятливі погодні умови запуск Crew Dragon можуть знову відкласти

Запуск SpaceX Demo-2 можуть знову відкласти: що сталося
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

Погодні умови можуть перешкодити старту польоту SpaceX Demo-2 на новому космічному кораблі Crew Dragon і в резервні дні. У прогнозі мовиться, що на 30 і 31 травня очікується 60% ймовірність опадів та купчастих хмар, через які почати політ буде неможливо.

Loading...

За даними синоптиків, ймовірність вдалої погоди в суботу та неділю становитиме 40%, повідомляє Spaceflight Insider, передає НАРОДНА ПРАВДА.

То запуск перенесуть?

Разом з тим NASA й SpaceX все ж сподіваються, що у суботу та неділю метеорологічні умови стануть кращими. Однак, з огляду на прогноз, запуск місії може бути знову відкладено – в такому випадку пізніше буде визначена нова дата.

Історичний запуск Crew Dragon

Політ Crew Dragon до Міжнародної космічної станції з двома астронавтами на борту повинен був початися 27 травня, але його довелося відкласти через незадовільні погодні умови. За день до запланованого старту місії метеорологи повідомляли про 60% ймовірність задовільних для запуску погодних умов. Проте, протягом усього дня на мисі Канаверал з перервами йшов дощ, а за кілька годин до польоту синоптики попередили про можливість виникнення торнадо в районі Космічного центру Кеннеді.

У підсумку за 16 хвилин до старту SpaceX та NASA прийняли рішення перенести запуск на резервні дні – 30 і 31 травня, попри те, що астронавти вже перебували на борту, а ракета була заправлена й готова до старту.

Як відомо, перший тестовий запуск космічного корабля від SpaceX Crew Dragon до Міжнародної космічної станції пройшов 2 березня 2019. Перший політ був безпілотним, а роль єдиного пасажира корабля виконував жіночий манекен, який назвали на честь легендарної героїні фільмів «Чужий» — Ріплі, її одягнули в фірмовий скафандр SpaceX.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...