Економіка України продовжить падіння: експерти дали детальний прогноз

Економіка України через кризу вже істотно постраждала

Економіка України продовжить падіння: експерти дали детальний прогноз
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Економіка України після пандемії коронавірусу на тлі глобальної кризи істотно погіршиться. Падіння економіки у 2020 році очікується на рівні 4-8%. Головною причиною такого удару є карантин, запроваджений на тлі пандемії коронавірусу, а також наслідки боротьби з інфекцією всередині країни.

Loading...

Про це йдеться у презентації програми стимулювання економіки, яку раніше Кабмін схвалив на засіданні, передає НАРОДНА ПРАВДА.

За даними Кабміну, завершення кризи буде дуже нескоро.

“Економічна рецесія не закінчиться одночасно з припиненням поширення коронавіруса, і зниження ВВП може тривати протягом року. <…> За прогнозами МВФ, очікується падіння світової економіки на 3%. У свою чергу, Україна традиційно є більш вразливою до економічних шоків: ВВП може впасти на 4-8% порівняно з 2019 роком”, – йдеться у матеріалах Кабміну.

“Ризики для України пов’язані також з несприятливою ситуацією на зовнішніх і внутрішніх ринках, включаючи сировинні. Одним з важливих факторів також є зміна глобальних виробничих ланцюжків. Навіть якщо вітчизняні виробники в них не беруть участь, це впливає на вартість товарів, що “б’є” по Україні, яка має відкриту експортно-орієнтовану економіку”, – уточнили в уряді.

Виходячи з презентації програми стимулювання економіки, для України 2020 рік буде складним: очікується падіння експорту та імпорту (на 10% і 14,5% відповідно), зростання дефіциту бюджету (до 8% ВВП) і підвищення рівня безробіття (до 9,5%).

Економіка України продовжить падіння: експерти дали детальний прогноз

Найбільші втрати очікуються в сфері промисловості та оптової/роздрібної торгівлі. При цьому єдиним сектором, який може збільшити свою економічну роль в результаті кризи, є охорона здоров’я.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, економіка яких країн постраждала найбільше через пандемію коронавірусу.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...