Що буде з ціною на газ: експерти дали невтішний прогноз

Поки що ситуація залишається стабільною

Що буде з ціною на газ: експерти дали невтішний прогноз
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Ціна на газ в Україні 2020 знизилася і така тенденція спостерігатиметься протягом найближчих двох місяців. Однак є ймовірність, що з часом ціни підуть вгору.

Loading...

Про це інформує видання Оbozrevatel, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Експерт з енергетичних питань Іван Надєїн зазначив, що на сьогоднішній день формування ціни на газ підпорядковується виключно ринкових, а не адміністративних чинників.

За його словами, з істотним зниженням попиту на газ за пандемії COVID-19 пов’язано і зниження ціни кубометра газу в Україні з 4600 гривень у січні до 2275 в травні.

На ціноутворення у подальшому впливатиме низка факторів. Перший полягає у тому, що промисловість поступово виходить з карантину і відновлює діяльність. Це спричинить збільшення попиту на газ, а отже – підвищення його ціни.

Другий фактор – сезон, оскільки літній період через відсутність опалювального сезону тягне за собою здешевлення газу. Різкого стрибка, за прогнозом Надєїн, не буде. Проте, ціна все одно поступово зростатиме і коливатиметься на загальних ринках.

Також експерт повідомляє, що ближче до початку опалювального сезону ціна на газ повернеться до рівня, зафіксованого на початку 2020 року.

“Але навіть ті ціни – 4600-4800 гривень – були безпрецедентно низькими за останні 4-5 років”, – прокоментував фахівець.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що економіка України після пандемії коронавірусу на тлі глобальної кризи істотно погіршиться.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...