У травні в Україні місцями випали три місячні норми опадів – Гідрометцентр

Як опади вплинули на рівень води в річках і озерах країни?

У травні в Україні місцями випали три місячні норми опадів – Гідрометцентр
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

Після майже безсніжної зими погода у травні видалася незвичайно дощовою. Як це вплинуло на рівень води в річках і озерах країни?

Loading...

Про це поговорили з начальником відділу гідрологічних прогнозів Українського гідрометцентру Вікторія Бойко.

— У травні в середньому по Україні випало близько двох місячних норм опадів, — каже Вікторія Бойко. — Втім, в Одеській області, яка особливо сильно страждала від засухи, цей показник набагато скромніший — одна норма. У Миколаївській та Херсонській — півтори. А ось у Чернігівській — дві з половиною. В окремих місцях випало аж три місячні норми.

А в окупованому Криму?

Там і у дощовому травні був недобір опадів. Втім, ми маємо дані лише по точках метеоспостереження на півострові: у Сімферополі маємо 84% від місячної норми, в Чорноморському — 60%, у Керчі — 75%.

Знаю, що посуха в Україні триває з травня минулого року, тільки в лютому опадів випало близько норми. До початку нинішнього травня водність річок країни була набагато менше нормальних показників. Рясні травневі дощі значно поліпшили ситуацію?

— Дуже добре, що ці опади випали, але все одно водність річок України залишається значно нижче середніх показників, виведених за багато років спостережень. Так, водність річок карпатського регіону, незважаючи на нинішні рясні дожі, становить приблизно половину норми. При цьому в травні там відмічалися підйоми рівнів на 0,5 і навіть 1 метр, незначні виходи води на заплаву, що, втім, не мало якихось значних негативних наслідків.

Найближчим часом на великих річках карпатського регіону — Дністрі, Пруті, Західному Бузі, Сереті — буде розвиватися дощовий паводок з підйомом води приблизно на один метр. Це не небезпечно. Що буде в більш віддаленій перспективі, сказати не беруся. Проблема в тому, що не існує методик надійного довгострокового прогнозування погоди. Не виключено, що і червень виявиться рясним на опади. В такому випадку ми будемо коригувати прогнози гідрологічної ситуації.

— Яка вона зараз на рівнинних річках, на Дніпрі, наприклад?

— Рівні води в Дніпрі достатні, щоб не вводити обмеження водоспоживання. До того ж вони сприятливі в плані якості води — шкідливі речовини розбавляються в її великих обсягах. Але, знову ж таки, слід розуміти, що рясні травневі дощі не вирішили проблему маловодности, від якої кілька останніх років страждають Дніпро та інші річки України.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що погода в Україні останнім часом не перестає дивувати мешканців країни і синоптики передбачають і влітку продовження аномалій.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...