В Україні мають намір підвищити норми споживання газу

Така ініціатива пояснюється проблемами неконтрольованого обсягу споживання газу деякими домогосподарствами

В Україні мають намір підвищити норми споживання газу
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Міністерство енергетики пропонує уряду підвищити норми споживання газу для користувачів без лічильників.

Loading...

Про це повідомляє прес-служба відомства, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Така ініціатива пояснюється проблемами про неконтрольованому обсязі споживання газу деякими домогосподарствами, що призводить до збитків підприємств, говорять в міністерстві.

Як відомо, зараз за умови використання газової плити діє норма в 3,28 кубометра з людини, а пропонується підвищити її з квітня по вересень – до 5,2 кубометра на людину, а з жовтня по березень – 7,6 кубометрів на людину.

Коли використовується тільки газова плита, але без гарячої води, норму планирут підвищити з 5,39 кубометрів на людину до 7,1 кубометра на людину з квітня по вересень і до 12 кубометрів на людину з жовтня по березень.

При використанні газової плити, газової колонки пропонують підняти норму з 10,49 кубометра на людину до 16,3 кубометра на людину з квітня по вересень, і до 27 кубометрів на людину з жовтня по березень.

Міністерство пояснює, що проблемою є відсутність 100% комерційного обліку газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, і наявність економічно обґрунтованих норм споживання газу.

“Це призводить до безкоштовного використання газу побутовими споживачами у розмірі 2,6 млрд грн на рік”, – говорять в Міненерго.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ціна на газ в Україні 2020 знизилася і така тенденція буде спостерігатися на протязі найближчих двох місяців. Однак є ймовірність, що з часом ціни підуть вгору.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...