Порошенко задекларував 773 мільйони доходів: основний дохід – дивіденди

Порошенко витратив на благодійність і соціальні проекти 300 млн гривень, - прес-служба

Порошенко задекларував 773 мільйони доходів: основний дохід – дивіденди
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про чиновників

Левову частку доходів склали дивіденди в сумі понад 606 мільйонів гривень, вони не виплачувалися з 2014 року і пішли на фінансування Порошенко власної передвиборчої кампанії.

Loading...

П’ятий президент України, народний депутат Петро Порошенко за 2019 рік задекларував майже 773 мільйонів гривень доходів.

Левову частку доходів склали дивіденди в сумі понад 606 мільйонів гривень. Прес-служба політика зазначає, що вони не виплачувалися з 2014 року. Накопичена за довгий час сума була перерахована лише в кінці 2018 – початку 2019 з метою фінансування Порошенко власної передвиборчої кампанії.

33 мільйони 84 тисячі гривень Порошенко отримав від продажу акцій Міжнародного інвестиційного банку. Майже 16 мільйонів гривень складають відсотки за депозитами.

6 мільйонів 185 тисяч гривень склали компенсація моральної шкоди та відшкодування судових витрат у процесі з компанією BBC за поширення нею недостовірної інформації.

У прес-службі пояснили, що закон вимагає декларувати як прибуток повернення вартості ОВДП, і Порошенко записав відповідну суму 108,7 мільйонів гривень. Сам же інвестиційний дохід становив не 108, а 4 мільйона 609 тисяч гривень.

Переважна частина витрат Порошенко минулого року – 584 мільйонів 414 тисяч гривень – його внесок у виборчий фонд.

В цілому в 2019 році Порошенко самостійно або через податкових агентів заплатив 187 мільйонів гривень податків і військового збору.

Кількість компаній, кінцевим бенефіціаром яких є Петро Порошенко, в минулому році скоротилася до 28. Права кінцевого бенефіціара інших компаній передані і відображені в декларації сина екс-президента Олексія Порошенка.

У прес-службі зазначили, що загальні витрати компаній родини Порошенка на благодійність і соціальні проекти в минулому році склали близько 200 мільйонів гривень. Що стосується рухомого і нерухомого майна, істотних змін в декларації порівняно з декларацією за 2018 рік не відбулося.

Нагадаємо, 26 травня був призначений допит Петра Порошенка в Держбюро розслідувань. Екс-президента викликали раніше у справі про 43 вивезених з країни картинах.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що проти екс-глави Національного банку України Валерії Гонтарєвої і п’ятого президента України Петра Порошенка подали позов до високого суду Лондона.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...