У Білорусі проходять масові пікети на підтримку опозиційних кандидатів

Люди вимагають випустити затриманих

У Білорусі проходять масові пікети на підтримку опозиційних кандидатів
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

У Мінську та інших містах Білорусі в неділю, 31 травня, проходять масові пікети на підтримку опозиційних кандидатів у президенти країни. У відповідь на затримання популярного білоруського блогера Сергія Тіхановском, люди стали масово виходити на пікети на підтримку його дружини, яка балотується в президенти.

Loading...

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Радіо Свобода, формально на пікетах проходить збір підписів за висунення кандидатами у президенти Світлани Тихановської – дружини популярного блогера Сергія Тихановського, якого до збору підписів не допустили, – а також інших опозиційних кандидатів. Опозиційні лідери кажуть, що реєстрація кандидатів малоймовірна, але збір підписів можна використовувати для посилення протестної активності.

У Мінську в середині дня активісти нарахували понад 2 тисячі охочих поставити підписи. Багатолюдні акції проходять і в інших містах.

Учасники пікетів висловлюють обурення затриманням Тихановського днями в Гродно. Прихильники блогера вважають, що його затримання стало наслідком провокації. Також було затримано більше 10 активістів опозиції.

У Білорусі проходять масові пікети на підтримку опозиційних кандидатів

Нагадаємо, що беззмінний впродовж 26 років президент Білорусі Олександр Лукашенко, який керує країною з 1994 року, знову подав свою кандидатуру на чергові “вибори” президента.

Також раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що 9 травня, в Мінську, незважаючи на ризик зараження коронавірусом під час пандемії, пройшов військовий парад Перемоги. Білорусь стала єдиною країною в Європі, яка не скасувала масові заходи через COVID-19.

Джерело: Народна Правда