Потужні зливи, град, шквали: синоптики дали вражаючий прогноз погоди на літо

Екстремальної спеки влітку кліматологи не прогнозують

Потужні зливи, град, шквали: синоптики дали вражаючий прогноз погоди на літо
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

Цього року в Україні видалася аномально тепла зима: снігу практично не було, та й лютих морозів також. Завершується весна, за словами синоптиків, також дещо тепліше норми.

Які ж погодні сюрпризи принесе Україні літо, яке настане вже через два тижні, дізнавалася НАРОДНА ПРАВДА посилаючись на “Апостроф”.

Вже перші дні червня в країні будуть досить жаркими. У центральній частині України, у південних та північних регіонах температура повітря підніметься в межах від 26 до 29 градусів тепла. На сході варто очікувати до 28 градусів з позначкою “плюс”, а на заході 1-3 червня стовпчики термометрів показуватимуть до 30 градусів тепла.

Проте вже 3-4 червня температура повітря почне падати практично у всіх регіонах України. Так, у центрі і на півночі країни в ці дні синоптики прогнозують близько 20 градусів тепла, на півдні від 23 до 25 градусів з позначкою “плюс”, на заході близько 23 тепла, у південних областях від 21 до 24 градусів вище нуля.

Такі показники температур будуть триматися практично всю першу декаду червня, але на півночі і в центрі з 5 червня очікується навіть похолодання до 13 15 градусів.

Як відзначають кліматологи, подібні температурні гойдалки будуть спостерігатися практично весь літній сезон.

Що ж до температурних рекордів, які спостерігалися, наприклад, цієї зими, то екстремальної спеки влітку кліматологи все ж не прогнозують.

Крім того, у перші дні літа нас чекає багато опадів. Наприклад, на півдні з 1 по 10 червня буде тільки три сухих дня, на заході, сході та півночі в першу декаду червня очікується п’ять дощових днів. Відносно сухо в дебюті літа буде тільки в центральній частині України: всього три дощові дні в першій декаді червня, проте всі інші дні, хоч і пройдуть без опадів, але будуть хмарними.

Втім, рясних опадів протягом усього літнього сезону в Україні спостерігатися не буде.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що погода в Україні влітку 2020 року буде дуже спекотною.

Джерело: Народна Правда