Росія може розпочати перезавантаження плану “Новоросія” – Чубаров

Росія може спробувати фактично розширити окуповану територію

Росія може розпочати перезавантаження плану “Новоросія” – Чубаров
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Кремль може зробити спробу розширити територію, яку контролюватиме в Україні для посилення своїх позицій в анексованому Криму і закріплення позицій в “ЛДНР”.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це в інтерв’ю “Апострофу” розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України кількох скликань Рефат Чубаров, відповідаючи на запитання про можливість відновлення в певному переформатованому варіанті проєкту “Новоросія”.

За словами Чубарова, йому хотілося б сказати, що у РФ тепер не зважаться на те, що намагалися реалізувати в 2014 році, оскільки українська армія вже зміцніла, а світ був у шоці через агресивні дії Росії.

“Але поведінка Москви, особливо в останні тижні, щодо “ДНР-ЛНР” – зокрема ультимативні заяви про те, що в разі, якщо Україна не дасть особливий статус цим самопроголошеним утворенням і не забезпечить проведення виборів до передачі контролю над кордоном з Росією, наводить мене на думку, що Росія може спробувати фактично розширити територію, яку вони будуть контролювати в Україні для посилення себе в Криму і закріплення своїх позицій в “ДНР-ЛНР”. А це дійсно йде за лекалами “Новоросії”, – підкреслив він.

Нагадаємо, впродовж 2019  року президент РФ Володимир Путін і його Генштаб разом з політичними і військовими аналітиками намагалися дипломатичним шляхом нав’язати Україні свої правила гри, змусивши підписати угоди з бойовиками, які б, у першу чергу, були на руку Кремлю. Однак всі дипломатичні спроби Кремля ефекту не дали, тож залишається лише силовий варіант.

До слова, колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант Ігор Романенко розповів, що навесні 2020 року президент РФ Володимир Путін планував військове вторгнення в країни Балтії. Від захоплення, по суті, врятувала Європу  пандемія коронавірусу, що почалася на цей час.

Джерело: Народна Правда