Землетрус в Україні: українцям нагадали, як потрібно поводитися

Рятувальники розповіли, що робити

Землетрус в Україні: українцям нагадали, як потрібно поводитися
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Одеську область зачепив землетрус магнітудою 5,1, який стався в горах Румунії, рятувальники нагадали українцям, як поводитися під час підземних поштовхів.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на прес-службу ДСНС.

Loading...

У разі, якщо оголошена загроза землетрусу, жителям рекомендується заздалегідь домовитися про місце збору сім’ї в разі евакуації. З собою необхідно взяти запас продуктів харчування на декілька днів, питну воду, медикаменти, кишеньковий ліхтарик. Залишаючи будинок важливо відключити всі електроприлади, перекрити газ і систему обігріву, переставити на підлогу важкі та громіздкі речі, по можливості закріпити предмети, які можуть впасти.

Правила поведінки під час землетрусу:

  • Жителям перших-других поверхів – швидко покинути будинок і відійти від нього на відкрите місце;
  • Тим, хто живе на поверсі вище другого слід негайно покинути кутові кімнати. Безпечним місцем під час землетрусу може вважатися отвір внутрішніх дверей, але далеко від вікон, важких меблів.
  • У висотній будівлі на поверсі вище п’ятого краще не кидатися до сходів або до ліфта. Підйомники під час землетрусу швидше за все вийдуть з ладу, а вихід з будівлі буде заповнений людьми.
  • На вулиці важливо уникати електропроводів, високих споруд, шляхопроводів, мостів. Також небезпечно морське узбережжя, де загрозу представляють потужні хвилі, викликані сейсмічними поштовхами.
  • Якщо землетрус почався, коли ви в автомобілі, зупиніть машину, відкрийте двері, але не покидайте салон.

Нагадаємо, у ніч на 31 грудня зафіксували землетрус в 3:26 за київським часом у повіті Вранча. Епіцентр знаходився на глибині 120 км. Підземні поштовхи відчули люди, які живуть на відстані до 250 км. Так, землетрус зачепив: Україну, Молдову та Болгарію.

Як повідомлялося раніше, 23 січня в Закарпатській області стався землетрус. Джерело землетрусу знаходився в районі р. Виноградів, Закарпатська область, на глибині 3 км. Епіцентр знаходився в точці з координатами 48,30 північної широти і 23,11 східної довготи. Магнітуда — 2,9 за шкалою Ріхтера.

Джерело: Народна Правда
загрузка...