Автофіксація порушень ПДР: як правильно оскаржити штраф, інструкція

Штраф прийде людині, на яку машина зареєстрована, навіть якщо нею керував інший водій, за дорученням

Автофіксація порушень ПДР: як правильно оскаржити штраф, інструкція
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Камери відеофіксації порушень ПДР водієм запрацювали у Києві та області з 1 червня. Камери сканують потік авто, і якщо водій перевищує швидкість, фіксують номер транспортного засобу. Потім водієві висилають постанову про штраф.

Loading...

Про те, як правильно оскаржити штраф, йдеться в матеріалі “КП в Україні”.

Як відомо, тільки за перші хвилини роботи камери видеофиксаций порушень ПДР “зловили” 262 порушників. Їм вже найближчим часом прийдуть листи про штрафи.

Однак юрист Сергій Закутайло каже, що постанова про штраф можна оскаржити в суді, але тільки протягом 10 днів після одержання копії. Виробництво буде зупинено до розгляду позову.

“Накладення штрафу в “автоматичному режимі” можна заперечити, посилаючись на порушення 61-й і 62-ї статей Конституції, що має верховенство над усіма іншими законами. Перша стаття свідчить, що відповідальність кожного має індивідуальний характер, друга – поки вина людини не доведена, він перед законом чистий. Презумпція невинуватості, згідно з рішенням Європейського суду, поширюється як на кримінальні злочини, так і на адміністративні порушення”, – пояснює юрист.

Як повідомлялося раніше, за неповні першу добу роботи камери відеофіксації порушень ПРАВИЛ дорожнього руху було зафіксовано понад 35 тисяч випадків. Антирекорд був встановлений на трасі «Київ – Чоп» — 208 км/год.

Нагадаємо,  22 травня на трасі Київ — Одеса сталася  моторошна ДТП, у якій загинули троє дорослих і шестирічна дитина.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...