До 25 гривень за долар: аналітики озвучили новий прогноз на курс валют

Влітку на валютному ринку очікується період затишшя - доллар буде мати тенденцію до зниження

До 25 гривень за долар: аналітики озвучили новий прогноз на курс валют
Автор Желізняк Олександр в Курс валют/Новини

Курс долара в Україні останнім часом вражає стабільністю – експерти прогнозують, що після карантину він може стабілізуватися і навіть знизитися, а новий стрибок можливий восени через нову хвилю девальвації, політичну та економічну кризу.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, експерти розповіли виданню “РБК-Україна” про ризики, а також про те, коли краще купувати долари для заощадження.

Loading...

Член Ради Асоціації українських банків, засновник фінансово-аналітичного центру “Трансформація” Галина Хейло вважає, що вихід з карантину не сильно вплине на курс валют. Коливання курсу можуть швидше за все бути через політичну нестабільність, якщо спад економіки спровокує протести.

Крім того, Україна виконала вимоги Міжнародного валютного фонду, прийнявши закон про продаж землі і “антиколомойский закон”, що навпаки зміцнить гривню.

“Основні вимоги МВФ – це закон про обіг землі і “антиколомойський” закон – виконані, тоді курс може відреагувати незначним зниженням”, – сказала аналітик.

За словами кандидата економічних наук, незалежного експерта Олександра Хмелевського,  вихід з карантину на деякий час стабілізує валютний курс, а ось восени потрібно приготуватися до кризи.

“Протягом літа не виключено зміцнення гривні до 25 грн за долар. Тому, літо є найсприятливішим періодом для покупки долара тими, хто має зайву гривню і планує зробити заощадження. Однак, восени нас чекає чергова хвиля девальвації, ще більша, ніж була на початку року”, – сказав він.

Зазначимо, що Національний банк України на 20 травня 2020 року знизив офіційний курс долара до психологічної позначки на рівні 26,51 гривні за долар.

Відзначимо, курс долара на міжбанку та готівковому ринку знижувався протягом всього тижня. Причиною стали скорочення попиту на валюту з боку населення, так і з боку компаній-імпортерів. Крім того, наближення перспектив укладення нової угоди з МВФ підштовхує валютних спекулянтів до того, щоб грати на зміцнення гривні.

Також додамо, що аналітики одностайні у думці: різких стрибків курсу очікувати не варто, проте ситуація буде погіршуватися. Попит на українську продукцію, яка традиційно йшла на експорт знизиться. Але поки триває карантин і активність імпортерів низька, долар буде триматися. Із зростанням ділової активності буде дорожчати і американська валюта в Україні.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...