Комунальникам дозволять заходити в квартири боржників за комуналку: що задумала Рада

Статтю 29, ч. 4 і 5 пропонують доповнити абзацами про несанкціонований доступ до житла боржника, щоб припинити або обмежити його доступ до комунальної послуги, навіть якщо власник проти. За прийняття законопроекту проголосувало в першому читанні 239 нардепів.

Комунальникам дозволять заходити в квартири боржників за комуналку: що задумала Рада
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Верховна Рада прийняла в першому читанні закон, що дозволяє без рішення суду, відкривати квартири мешканців України.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, за основу був узятий законопроект №2458, яким пропонуються внести зміни до ЗУ “ПРО житлово-комунальні послуги”. Цей нормативний акт може дозволити зламувати квартири українців за борги по оплаті комуналки без дозволу власників і навіть без рішення суду.

За ухвалення законопроекту проголосували в першому читанні 239 нардепів.

Статтю 29, ч. 4 і 5 пропонують доповнити абзацами про несанкціонований доступ до житла боржника, щоб припинити або обмежити його доступ до комунальної послуги, навіть якщо власник проти.

“Несанкціонований доступ до житла, іншого об’єкта нерухомого майна для обмеження (припинення) надання комунальної послуги здійснюється без отримання згоди її власника (користувача), якщо такий власник (користувач) відмовляється допустити в житло, що йому належить (інший об’єкт нерухомого майна) представника виконавця”, – сказано в проекті закону №2458.

Якщо раніше такий несанкціонований доступ (без дозволу суду) міг здійснюватися лише у невідкладних випадках – аварії, загроза для життя людей, то тепер стаття доповнилася словами “для обмеження (припинення) надання комунальної послуги”.

Також законопроект пропонує органам місцевого самоврядування самостійно приймати рішення про початок і кінець опалювального сезону.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА писала, в Україні розгорівся скандал навколо законопроекту №2684 про права підлітків. Незважаючи на те, що офіційно документом хочуть дозволити дітям з 14 років мати доступ до їх мединформации (лікуватися без згоди батьків), в суспільстві сприйняли закон, як зелене світло абортам і зміні статі.

Також раніше ми повідомляли, що Ірина Геращенко заявила, що законопроект про подвійне громадянство фактично легалізує російські паспорти на окупованих територіях Донбасу.

Джерело: Народна Правда