У Путіна звинуватили українців у пропаганді нацизму: що трапилося

У відеогрі Strategic Mind: Blitzkrieg київських розробників показали Гітлера на Червоній площі

У Путіна звинуватили українців у пропаганді нацизму: що трапилося
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

В кінці травня київська студія Starni Games випустила нову стратегію Strategic Mind: Blitzkrieg. Гравці повинні командувати німецькими військами і в ході однієї з місій – спробувати захопити Москву. У разі перемоги за сюжетом після цього Гітлер проводить військовий парад на Червоній площі. Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, а також російські ЗМІ звинуватили українських розробників в пропаганді нацизму.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє РІА Новини.

“Тут можна висловити тільки крайнє співчуття у зв’язку з тим, що така гра доступна на території нашої країни. І доступна тим більше зараз, в рік, коли ми відзначаємо 75-річчя Перемоги. Тому що, звичайно, ця гра, з нашої точки зору, не що інше, як просто пропаганда нацизму. Що неприпустимо “, – сказав Пєсков.

За його словами, в Кремлі сподіваються, що стосовно гри будуть вжиті заходи “по лінії компетентних відомств”.

Відзначимо, що всього в грі 20 операцій: 16 історичних битв та 4 – з альтернативної історії. Деякі з битв можуть закінчитися не так, як в реальності.

“Ми ні в якому разі не намагаємося пропагувати або прославляти нацистську ідеологію і беззастережно засуджуємо військові злочини, вчинені Третім Рейхом. У грі є елементи альтернативної історії: в разі програшу гравця показується відеоролик, в якому радянські танки беруть Рейхстаг, в разі ж його перемоги в однією з місій німецькі війська захоплюють Москву. Перемігши в битві за Москву, ви дійсно можете побачити епізод з альтернативної історії – парад німецьких військ на Красній площі “, – повідомив глава студії Starni Games Ігор Тимошенко в коментарі ITC.ua.

Крім того, він уточнив, що гра була повністю денацифікована: всі символи і зображення, заборонені законодавством були замінені іншими символами.

Нагадаємо, впродовж 2019  року президент РФ Володимир Путін і його Генштаб разом з політичними і військовими аналітиками намагалися дипломатичним шляхом нав’язати Україні свої правила гри, змусивши підписати угоди з бойовиками, які б, у першу чергу, були на руку Кремлю. Однак всі дипломатичні спроби Кремля ефекту не дали, тож залишається лише силовий варіант.

До слова, колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант Ігор Романенко розповів, що навесні 2020 року президент РФ Володимир Путін планував військове вторгнення в країни Балтії. Від захоплення, по суті, врятувала Європу  пандемія коронавірусу, що почалася на цей час.

Джерело: Народна Правда