У Росії вперше виявили смертельний хантавірус

Хантавірус Altai - рідкісний і маловивчений

У Росії вперше виявили смертельний хантавірус
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Вчені Томського державного університету (Росія) і Наукового центру вірусології і біотехнології Вектор вперше виявили рідкісний і маловивчений хантавірус Altai, який може викликати геморагічну лихоманку.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляється на сайті університету в середу, 3 червня.

Небезпечна для життя інфекція виявлена ​​у одного з видів землерийок – бурозубок.

Дослідники виявили вірус у біоматеріалу, зібраному в 2019 році. Вони виділили геном інфекційного агента і описали його, що необхідно для розуміння походження збудника, розробки тест-систем і пошуку способів лікування і профілактики викликається ним хвороби.

Зазначено, що традиційно в Росії головними переносниками хантавірусів вважаються руда полівка і польова миша. Однак і інші ссавці здатні поширювати цих возбудітелей.Как відзначають вчені, в минулому році кількість землерийок в Росії помітно збільшилася, а нинішня тепла зима лише посприяла збільшенню чисельності їх популяції.

До групи ризику входять власники дачних ділянок і приватних будинків, рибалки, мисливці, туристи. У 2019 року в Саратовській області РФ сталася найбільша спалах геморагічної лихоманки за два десятиліття. Тоді заразилися приблизно півтори тисячі чоловік.

На даний момент виявлено близько 40 видів хантавірусів. При цьому відомі лише поодинокі випадки передачі інфекції від людини до людини. Для профілактики хвороби необхідно дотримуватися правил особистої гігієни.

Нагадаємо, раніше стало відомо про новий вірус, від якого в Китаї померла людина. Однак вчені заспокоїли: хантавірус вкрай рідко передається від людини до людини.

Джерело: Народна Правда