В Україні почнуть штрафувати пішоходів: Рада прийняла скандальний закон

Вимога мати на своєму одязі світлоповертальні елементи в темний час доби буде стосуватися водіїв, пасажирів автомобілів  і велосипедистів

В Україні почнуть штрафувати пішоходів: Рада прийняла скандальний закон
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Верховна Рада України у середу, 3 червня, у першому читанні підтримала законопроект №2696, яким зобов’язали водіїв, пасажирів автомобілів  і велосипедистів  мати на своєму одязі світлоповертальні елементи в темний час доби.  В іншому разі передбачені штрафи. 

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться на сайті парламенту.

Тепер, згідно з законодавчою ініціативою “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання світлоповертальних елементів учасниками дорожнього руху”, можна буде знаходитися в темний час доби або в умовах недостатньої видимості на проїжджій частині дороги (вулиці) поза транспортного засобу в спеціальному жилеті зі світловідбиваючими елементами.

Така ж вимога покладається і на пасажирів транспортного засобу.

Дорожнім працівникам також зобов’язали видавати сітловідбивальні жилети.

Крім того, зі світлоповертаючими елементами на одязі мають їздити/ходити велосипедисти та погоничі тварин, коли на вулиці темно або в умовах поганої видимості. Тут йдеться про використання стрічок, жилетів або наклейок.

За відсутність таких, а також за порушення правил користування ременями безпеки та мотошоломами, передбачені штрафи у 510 гривень.

Нагадаємо, в Україні на час карантину ввели нові правила для власників машин. Штрафні санкції для них також “стартують” від 17 тисяч, а закінчуються сумою в 34 тисячі гривень.

До слова, Закон про скасування штрафних балів за порушення правил дорожнього руху, зафіксованих за допомогою автоматичної системи, офіційно опубліковано на сайті вісника Верховної Ради, газети “Голос України”. Тепер водії будуть зобов’язані оплачувати штрафи грошима.

Джерело: Народна Правда