Звинувачували у зв’язках з “ДНР”: що відомо про майбутнього главу Мінекології

Про Романа Абрамовського говорять, як про бізнес-партнера ватажків "ДНР"

Звинувачували у зв’язках з “ДНР”: що відомо про майбутнього главу Мінекології
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У середу, 3 червня, глава Кабінету міністрів України Денис Шмигаль вніс до Верховної Ради подання про призначення нових міністрів. На пост міністра охорони навколишнього середовища і природних ресурсів пропонується призначити Романа Абрамовського.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про те, що відомо про майбутнього главу Мінекології, пише “Страна“.

Loading...

Абрамовський – куди менш відома фігура, ніж кандидат на пості міністра культури Олександр Ткаченко. При цьому посада, на яку його висувають, вельми “хлібна”.

Бізнесмен

Роман Абрамовський – співвласник великого бізнесу в “зеленій енергетиці”, бізнес-партнер засновників Індустріального союзу Донбасу (ІСД). Зокрема, Віталія Гайдука.

З 2008 по 2012 рік був топ-менеджером у будівельній компанії Гайдука ВАТ “Укрстальконструкція”.

Був першим заступником голови правління київського заводу “Металіст”.

Звинувачували у зв’язках з “ДНР”: що відомо про майбутнього главу Мінекології

Абрамовський також був заступником директора ТОВ “Ріола Модуль” (він працював там в 2012-2013 і 2014-2015 роках). Пізніше ця компанія потрапила в скандал, пов’язаний з добудовою лікарні Охматдит. Вона отримала підряд на 1,3 млрд, причому, були підозри, що бюджет роздули на чверть спеціально під цю компанію.

При цьому виявилося, що статутний капітал “Ріола Модуль” на той час був копійчаним. Головним бенефіціаром компанії значився її директор Володимир Духович. Раніше він працював в компанії “Укстальмонтаж”, яка також входила в орбіту Віталія Гайдука.

На даний момент, судячи з декларації, Абрамовський та його родина володіють низкою компаній:

37% компанії “Корнел Україна” (будівництво),
25% ТОВ “Український морський союз” (риболовецький бізнес), зареєстрована в Донецьку
100% – компаній “Трескон” і “Інтоні” (продаж електроенергії, будівництво),
50% в ТОВ “Кам’янка Солар” (виробництво електроенергії).
Як бачимо, до екології Абрамовський має досить опосередковане відношення – хіба що своєю участю в “зеленій” енергетиці.

У політиці

У 2013-2014 роках Абрамовський був штатним помічником нардепа від “Партії регіонів” Олександра Бобкова – колишнього глави Будьонівського району Донецька.

Після появи “ДНР” Бобков перейшов на сторону “республіки” і навіть воював командиром роти бригади сепаратистів “П’ятнашка”.

Але це не завадило його колишньому помічнику робити кар’єру після Майдану в Україні. У 2015 році Абрамовський кілька місяців – з лютого по жовтень – був заступником міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. По суті, заступником віце-прем’єра Геннадія Зубка.

Роботу він втратив, як кажуть, після конфлікту з главою Державної архітектурно-будівельної інспекції Максимом Мартинюком, який мав добрі зв’язки з прем’єром Арсенієм Яценюком.

Мабуть, в рамках того ж конфлікту активісти з громадської ради при Мінрегіоні звинувачували Абрамовського в зв’язках з “ДНР”. Що він нібито контролює знаходиться в “республіці” Донецький завод Коксохімобладнання.

З 2019 року обіймає посаду заступника міністра енергетики та захисту навколишнього середовища в кабміні Олексія Гончарука.

Тепер, як бачимо, у Абрамовського новий кар’єрний злет. У чому його причина?

За даними ЗМІ, згаданий вище Віталій Гайдук дружить з першим помічником Зеленського Сергієм Шефір.  Свого часу саме Гайдук пролобіював Олексія Данилова на посаду секретаря РНБО. І, як бачимо, продовжує постачати керівні кадри для Зе-команди.

Сім’я і декларація

Дружина – Світлана Юрченко, на яку записана частина бізнесу. У декларації також вказано син Олександр (мабуть, неповнолітній). Також у нього є ще один син – Олексій, він був в більш ранніх варіантах декларації Абрамовського.
Також ЗМІ стверджували, що Олексій живе в США.

Поки ця інформація офіційно не підтверджена. Однак молодий чоловік з таким ім’ям і прізвищем дійсно працює проектним менеджером в Майамі і володіє, судячи з його біографії, розміщеній на місцевих сайтах, українською мовою.

Звинувачували у зв’язках з “ДНР”: що відомо про майбутнього главу Мінекології

У щорічній декларації Абрамовського на його банківських рахунках вказані 794 948 євро, 208 522 доларів і 100 901 грн. Готівкою – ще 35 700 євро, 92 тисячі доларів.

З нерухомості має дві квартири в Києві. Одна з них площею понад 300 квадратних метрів. В автопарку – Mersedes Benz, на дружину записані ще Land Rover і BMW Х5.

Нагадаємо,  депутат від фракції “Слуги народу” Євген Шевченко закликав колег по фракції підтримати подання на звільнення з посади  міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Народний обранець стверджує, що майже всі “слуги” незадоволені його роботою і обговорюють це між собою.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...