МВФ вніс Україну до порядку денного: коли вирішиться доля траншу на 5 млрд доларів

22 травня МВФ підтвердив готовність виділити Україні $ 5 млрд в рамках програми stand-by

МВФ вніс Україну до порядку денного: коли вирішиться доля траншу на 5 млрд доларів
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Міжнародний валютний фонд включив до порядку денного українське питання – схвалення 18-місячної програми Stand-By обсягом 5 млрд доларів.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, про відповідне рішення ради директорів МВФ повідомляють на сайті Фонду.

Якщо Міжнародний валютний фонд 9 червня винесе позитивне рішення, Україні перерахують перший транш – близько 1,9 млрд доларів, який надійде в державний бюджет. Ці кошти МВФ виділяє в якості допомоги у важкий момент – через  карантин різко скоротилися надходження до державного бюджету, падіння економіки у квітні-травні прискорилося. Попередньо, ВВП України впав за цей період більш ніж на 10%. А доходи державного бюджету у травні скоротилися на 30%.

Стандартні умови фінансування МВФ зазвичай припускають виділення коштів для Нацбанку на поповнення міжнародних резервів. Однак у кризові періоди фонд виділяє Україні гроші для бюджетних видатків.

Другий транш за програмою Україна може отримати до кінця року, якщо буде дотримуватися взятих на себе зобов’язань. Всього в 2020 році очікуються ще два транші на загальну суму 3,5 млрд доларів. Третій транш надійде в 2021 році.

РБК-Украина пише, що основна частина коштів МВФ та інших кредиторів підуть на погашення старих боргів, оскільки в умовах кризи Україна не може зайняти на відкритому ринку необхідні кошти. Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що уряд не збирається виходити на ринки капіталу в цьому році після того, як у січні розмістив євробонди на суму 1,25 мільярда євро, що приблизно достатньо для покриття зовнішніх комерційних боргових зобов’язань.

МВФ вніс Україну до порядку денного: коли вирішиться доля траншу на 5 млрд доларів

Довідка:

22 травня МВФ підтвердив готовність виділити Україні $5 млрд у рамках програми stand-by після підписання так званого “антиколомойського” закону. Увечері 29 травня глава МВФ Крісталіна Георгієва в розмові з президентом Володимиром Зеленським сказала, що перший транш затвердять найближчим часом.

Для отримання другого і наступних траншів від Міжнародного валютного фонду потрібно буде виконати ряд умов у фіскальній, судовій, енергетичній, банківсько-фінансовій та медичній сферах.

Джерело: Народна Правда