Небезпечний астероїд несеться на Землю: коли він “долетить”

Максимально близько він підлетить до нашої планети 6 червня

Небезпечний астероїд несеться на Землю: коли він “долетить”
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

У суботу, 6 червня, о 6:20 за київським часом повз Землю пролетить астероїд з назвою (163348) 2002 NN4. Це зовсім маленьке за космічними мірками небесне тіло – за різними підрахунками його діаметр становить від 250 до 550 метрів. Однак воно відноситься до класу потенційно небезпечних.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише “Мир фантастики“.

Потенційно небезпечними вважаються космічні об’єкти діаметром більше 100-150 метрів, які підходять до Землі ближче, ніж на 7,4 мільйона кілометрів. Небезпека полягає в тому, що на такій відстані їх траєкторія під дією сил тяжіння планет і супутників теоретично може змінитися, а ймовірне зіткнення із Землею загрожує жертвами і суттєвими руйнуваннями.

(163348) 2002 NN4 пролетить повз нас на відстані 5 мільйонів кілометрів. Це не так далеко, але й не так близько, щоб хвилюватися. Для порівняння, Місяць знаходиться на відстані приблизно 380 тисяч кілометрів від Землі – майже в 13 разів ближче. Імовірність зіткнення цього астероїда з нашою планетою надзвичайно мала – набагато менше, ніж у тих, що числяться в базі потенційно небезпечних об’єктів JPL.

Нагадаємо, 29 квітня  на мінімальній відстані від нашої планети пролітав великий астероїд 52768 (OR2 1998), який є потенційно небезпечним для нашої Землі.

А в минулому  році до Землі наблизився смертельний астероїд розміром з єгипетську піраміду.

Джерело: Народна Правда