Польща порахувала, скільки українських заробітчан втратила через карантин

В першу чергу з Польщі виїхали українці, які не були офіційно працевлаштовані

Польща порахувала, скільки українських заробітчан втратила через карантин
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Новини

За перші два місяці пандемії коронавірусу в Україну з Польщі повернулися 160 тисяч українських заробітчан.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомили в Головному статуправлінні Польщі, де проаналізували дані з різних офіційних реєстрів і польської Прикордонної служби.

Loading...

“Кількість іноземців в Польщі на кінець квітня 2020 року порівняно з лютим 2020 року скоротилося на 223 тисячі, тобто на 10,1%. При цьому кількість громадян України зменшилася на 11,5% (160 тисяч)”, – йдеться в дослідженні .

До 13 березня спостерігалася позитивна динаміка приїзду українців до Польщі, а після 15 березня зафіксовано різке зростання числа громадян України, що хочуть покинути територію країни.

Кількість українців, які в березні-квітні виїхали з Польщі, значно вище показника зниження кількості працівників з України, офіційно застрахованих в Польщі. Отже, в статуправлінні роблять висновок, що в першу чергу з Польщі виїхали українці, які не були офіційно працевлаштовані, не працювали або працювали по так званим “сміттєвим” договорами (договір доручення і договір підряду), які часто не передбачають страхування працівника з боку роботодавця.

За даними польського статуправління, станом на 31 грудня 2019 року в Польщі проживало понад 2 млн 106 тисяч іноземців, з яких 1 млн 351 тисяч 418 осіб (64,2%) були громадянами України.

Нагадаємо, Польща вирішила скасувати 14-денний карантин для українських заробітчан. Відтепер студентам і учням,  а також трудовим мігрантам не потрібно  перебувати два тижні на самоізоляції після в’їзду до країни.

А тим часом на українсько-польському кордоні на пішому переході “Шегині-Медика”   після відновлення його роботи 10 днів тому вишикувалися величезні черги тих, хто хоче перетнути кордон. “Польські ворота” в “Шегинях” штурмують 1-2 тисячі українців, це заробітчани, які направляються до Польщі на збір полуниці.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...