Потрібно пережити 10 днів: епідемія коронавірусу в Україні йде на спад

В НАН прогнозують зменшення випадку зараження коронавірусом або вихід на плато

Потрібно пережити 10 днів: епідемія коронавірусу в Україні йде на спад
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

В Україні станом на 3 червня виявлено 588 випадків зараження коронавірусною інфекцією – це найвища цифра за час епідемії і пов’язана вона  з послабленням карантину, однак вирішальною буде статистика за 10 днів після чергового етапу пом’якшення.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це в коментарі OBOZREVATEL сказав віцепрезидент Національної академії наук, яка моделює поширення епідемії, Анатолій Загородній.

Loading...

За словами науковця, поки що середня кількість інфікованих щодоби  уповільнюється.

“Епідемія в Україні проходить, але повільно. Середня кількість захворювань і нових активних хворих говорить про те, що пік пройдено. Він припав на першу декаду травня, потім було помітне зменшення і невелике зростання. За 10 днів після останнього етапу пом’якшення, у нас буде більш ясна картинка. Якщо не буде істотного зростання – все не так уже й песимістично”, – уточнив академік.

Виходячи із нинішніх цифр за кількістю тих, хто захворів та одужав, надалі в НАН прогнозують зменшення або вихід на плато.

“Якби карантин не пом’якшували – епідемія загасала б. Якщо приріст вийде на рівень плюс 10% – буде щось схоже на плато з невеликою кількістю нових активних хворих. Це теж не так погано. Якщо кількість тих, хто одужали, і далі перевищуватиме кількість новоінфікованих – це буде дуже позитивна тенденція і означатиме, що епідемія йде на спад”, – запевнив він.

Колишній санітарний лікар України Святослав Протас погоджується, що сплеск кількості інфікованих за добу 4 червня – це наслідок пом’якшення карантину. Мовляв, “карантин пом’якшили – кількість хворих збільшилась, це було досить прогнозовано”.

Нагадаємо, COVID-19 у Києві станом на ранок 4 червня підтвердили у 3 210 осіб. З них у 77 захворювання виявили за останню добу.

Як повідомлялося раніше, від ускладнень, викликаних COVID-19, по всьому світу померли вже 380 тисяч 318 осіб. Всього з початку пандемії захворіли 6 мільйонів 382 тисячі 952 людини.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...