Рада ухвалила закон про злодіїв у законі: що важливо знати

У ВР заслухали аудіозапис з матюками між кримінальними авторитетами про прийнятий закон

Рада ухвалила закон про злодіїв у законі: що важливо знати
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда/Фото/Відео

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №2513 про відповідальність за злочини, вчинені злочинною спільнотою, яким ввела до Кримінального кодексу поняття “злодій у законі”. Документ у другому читанні та в цілому підтримали  236 народних депутатів.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це стало відомо в ході засідання парламенту 4 червня.

Loading...

В ході  розгляду законопроєкту нардепам увімкнули аудіозапис розмов між кримінальними авторитетами, які висловлювали побоювання через його ухвалення.

Згідно з інформацією на табло, розмовляли кримінальний авторитет Дніпропетровщини “Сводик” і авторитет “Марік”. До того ж звучали “запікані” матюки.

Як зазначено в ухваленому законі, злодієм у законі визнається особа, яка “дотримується притаманних злочинному середовищу традицій і правил поведінки, має авторитет серед осіб, які вчиняли кримінальні правопорушення, керує, координує та/або організовує діяльність злочинної спільноти чи її частини або є учасником такої спільноти”.

Водночас злочин визнається вчиненим злочинною спільнотою, якщо він скоєний “стійким ієрархічним об’єднанням декількох осіб (п’ятьох і більше), учасником, організатором, керівником та/або координатором якої є злодій у законі.

Згідно з документом, перебування особи в статусі “злодій у законі” каратиметься позбавленням волі на термін від 12 до 15 років із конфіскацією майна.

Створення злочинної організації або керівництво нею чи участь у ній, або участь у злочинах, вчинюваних такою організацією, – каратимуться позбавленням волі на строк від 7 до 12 років із конфіскацією майна.

Створення злочинної спільноти або керівництво такою спільнотою чи участь у ній, або участь у злочинах, вчинюваних такою спільнотою, – каратимуться позбавленням волі на строк від 10 до 15 років із конфіскацією майна.

Звернення до злодія в законі чи іншого учасника злочинної спільноти з проханням вчинити злочин – каратиметься позбавленням волі на строк від 3 до 7 років із конфіскацією майна або без такої.

Організація проведення “сходки” представників злочинних організацій чи злочинних спільнот – каратиметься позбавленням волі на строк від 7 до 12 років із конфіскацією майна.

Нагадаємо, Верховна Рада України у середу, 3 червня, у першому читанні підтримала законопроект №2696, яким зобов’язала водіїв, пасажирів автомобілів  і велосипедистів  мати на своєму одязі світлоповертальні елементи в темний час доби.  В іншому разі передбачені штрафи.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...