Верховна Рада ухвалила законопроєкт №2513 про відповідальність за злочини, вчинені злочинною спільнотою, яким ввела до Кримінального кодексу поняття “злодій у законі”. Документ у другому читанні та в цілому підтримали 236 народних депутатів.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це стало відомо в ході засідання парламенту 4 червня.
В ході розгляду законопроєкту нардепам увімкнули аудіозапис розмов між кримінальними авторитетами, які висловлювали побоювання через його ухвалення.
Згідно з інформацією на табло, розмовляли кримінальний авторитет Дніпропетровщини “Сводик” і авторитет “Марік”. До того ж звучали “запікані” матюки.
Як зазначено в ухваленому законі, злодієм у законі визнається особа, яка “дотримується притаманних злочинному середовищу традицій і правил поведінки, має авторитет серед осіб, які вчиняли кримінальні правопорушення, керує, координує та/або організовує діяльність злочинної спільноти чи її частини або є учасником такої спільноти”.
Водночас злочин визнається вчиненим злочинною спільнотою, якщо він скоєний “стійким ієрархічним об’єднанням декількох осіб (п’ятьох і більше), учасником, організатором, керівником та/або координатором якої є злодій у законі.
Згідно з документом, перебування особи в статусі “злодій у законі” каратиметься позбавленням волі на термін від 12 до 15 років із конфіскацією майна.
Створення злочинної організації або керівництво нею чи участь у ній, або участь у злочинах, вчинюваних такою організацією, – каратимуться позбавленням волі на строк від 7 до 12 років із конфіскацією майна.
Створення злочинної спільноти або керівництво такою спільнотою чи участь у ній, або участь у злочинах, вчинюваних такою спільнотою, – каратимуться позбавленням волі на строк від 10 до 15 років із конфіскацією майна.
Звернення до злодія в законі чи іншого учасника злочинної спільноти з проханням вчинити злочин – каратиметься позбавленням волі на строк від 3 до 7 років із конфіскацією майна або без такої.
Організація проведення “сходки” представників злочинних організацій чи злочинних спільнот – каратиметься позбавленням волі на строк від 7 до 12 років із конфіскацією майна.
Нагадаємо, Верховна Рада України у середу, 3 червня, у першому читанні підтримала законопроект №2696, яким зобов’язала водіїв, пасажирів автомобілів і велосипедистів мати на своєму одязі світлоповертальні елементи в темний час доби. В іншому разі передбачені штрафи.