Вчені створили антибіотик, який вбиває всі бактерії

Основна проблема антибіотиків полягає в тому, що бактерії швидко виробляють до них резистентність

Вчені створили антибіотик, який вбиває всі бактерії
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

Вчені з Прінстонського університету в США виявили з’єднання, яке перемагає найбільш стійкі до антибіотиків бактерії.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Кореспондент, результати дослідження були опубліковані в журналі Cell.

Видання повідомляє, що з’єднання SCH-79797 має  подвійну дію і може одночасно проколювати стінки бактерій і руйнувати фолієву кислоту в їх клітинах. При цьому у бактерій не виробляється лікарської стійкості.

Зазначимо, за останні тридцять років не з’явилося жодного нового препарату, здатного вбивати грамнегативні бактери, які, на відміну від грампозитивних, захищені зовнішнім шаром, що оберігає їх від більшості антибіотиків.

Як підкреслив професор Земером Гітай, SCH-79797 одночасно атакує зсередини і зовні, і може знищити навіть найсильніших супротивників − від кишкової палички Escherichia coli до стафілокока і гонокока, стійких до всіх відомих антибіотиків.

“Це перший антибіотик, який без опору впливає і на грампозитивні і грамнегативні бактерії. Ми сподіваємося, що в майбутньому це призведе до появи нових типів антибіотиків”, − завив Гітай.

Він вказав, що з’єднання назвали “іррезістін”.

Основна проблема антибіотиків полягає в тому, що бактерії швидко виробляють до них резистентність, проте дослідження показали, що жоден патоген не може протистояти SCH-79797.

Так, вчені протягом 25 днів знову і знову піддавали патогени впливу препарату, і навіть отримали зі сховищ Всесвітньої організації охорони здоров’я найбільш стійкий штам гонокока Neisseria gonorrhoeae, який входить в топ-5 найбільш складних для лікування.

І у всіх випадках іррезістін показав високу ефективність.

Нагадаємо, раніше доктор Євген Комаровський заявив, що антибіотики не допомагають при лікуванні COVID-19. За словами лікаря, антибіотики призначають тільки у разі бактеріальної пневмонії, яку визначають за допомогою аналізу крові.

Препарат Анакінра, який використовують для лікування артриту, виявилося може бути корисним для пацієнтів з тяжкою формою COVID-19. Вчені з італійської лікарні Сан-Раффаеле провели коротке дослідження, в результаті якого встановили, що Анакінра може послабити цитокіновий шторм (реакція на вірус, під час якої імунна система знищує сама себе),

Джерело: Народна Правда