Мінімальна пенсія в Україні зросте до 4 тисяч гривень

Прив'язка прожиткового мінімуму до показників по заробітній платі в середньому по країні, - одна з вимог, прописаних у Меморандумі МВФ

Мінімальна пенсія в Україні зросте до 4 тисяч гривень
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Пенсії в Україні можуть різко зрости до 4000 гривень. Пов’язано це із зобов’язаннями, які Кабінет міністрів України взяв на себе в рамках співпраці з МВФ.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі Today.

Пенсії в Україні можуть різко зрости через втручання МВФ

Справа в тому, що Кабінет міністрів узяв на себе зобов’язання забезпечити гарантований рівень доходу для всіх громадян країни. Одночасно з цим, відомо, що депутати хочуть вирівняти розмір фактичного і номінального прожиткового мінімуму. Пенсії теж прирівняють до цієї суми.

Таким чином, прожитковий мінімум в Україні буде прив’язаний до відсотка від середньої заробітної плати, що становитиме 40% від показників за 2019 рік з урахуванням інфляції. Якщо пропозиція буде прийнята, то замість нинішніх 2027 гривень середня пенсія збільшиться до близько 4201 гривень.

Крім того, законодавці планують щорічно підвищувати на 1% залежність прожиткового мінімуму від середньої зарплати. До 2030 року цей показник буде доведено до 50%.

Очікується, що дане положення почне діяти з 2021 року.

Одночасно з цим, поки що багато експертів сумніваються, що державний бюджет України зможе витримати настільки витратну соціальну програму. Це може призвести до серйозних проблем, пов’язаних з наповненням державного бюджету та перевищення рівня допустимих витрат на соціальний захист населення.

Як повідомляла раніше НАРОДНА ПРАВДА, МВФ включив до порядку денного українське питання – схвалення 18-місячної програми Stand-By обсягом 5 млрд доларів. Якщо Міжнародний валютний фонд 9 червня винесе позитивне рішення, Україні перерахують перший транш — близько 1,9 млрд доларів, який надійде в державний бюджет. Ці кошти МВФ виділяє в якості допомоги у важкий момент — через карантин різко скоротилися надходження до державного бюджету, падіння економіки у квітні-травні прискорилося.

Також повідомлялося про те, що Кабінет Міністрів скоротив перелік професій, які дають право виходити на пенсію у 50 років при наявності 20 (для жінок) та 25 років (для чоловіків) стажу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...