Призов в Україні 2020: що буде зі школярами та випускниками

Призов в Україні 2020: що буде зі школярами та випускниками
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Як будуть призивати в армію випускників у 2020 році, у МОЗ роз’яснили подробиці.

Loading...

Нагадаємо, призов в Україні у 2020 році перенесли через пандемію коронавірусу. Він повинен був початися у квітні, але його змістили на один місяць у зв’язку з карантинними заходами.

Через перенесення призову у 2020 році, а також дат проведення ЗНО та іспитів, деякі почали панікувати та замислюватися, чи будуть призивати на військову службу випускників шкіл і вищих навчальних закладів.

Ще в кінці 2019 року Зеленський підписав указ, згідно з яким в Україні тепер можуть призивати на військову службу чоловіків з 18 років. Але, як підкреслили в Генштабі Збройних сил України, юнаки 18-19 років можуть піти служити в армію тільки за власним бажанням.

У МОН дали роз’яснення, щодо ситуації, яка склалася з призовом 2020 через карантин в Україні.

“Враховуючи обставини зміщення термінів вступної кампанії на сайті Міноборони є інформація про те, що вони це врахували та доручили призовним комісіям врахувати це у своїх діях”, – пояснила в. о. голови МОН Любомира Мандзій.

За її словами, профільні міністерства обговорювали питання з випускниками шкіл та ВНЗ і вирішили звільнити їх від весняного призову.

“Ми говорили з колегами для того, щоб не допустити таких випадків, коли не закінчивши, або випускники, яким 18 вже в липні, коли ще немає результатів ЗНО і ще не розпочалася вступна кампанія, щоб їх не закликали в армію”, – роз’яснила Мандзій.

НАРОДНА ПРАВДА нагадує, в Україні 1 травня стартував весняний призов на строкову службу. За указом, призов триватиме з травня по липень включно. До лав ЗСУ, Нацгвардії, Держприкордонслужби та Держспецтрансслужби планують призвати понад 16 тисяч юнаків.

Тим часом, на Рівненщині виявили коронавірус у співробітників військкомату.

Джерело: Народна Правда