Пенсіонерів звільнили від сплати податків: кому пощастило

Від ЄСВ звільнили самозайнятих пенсіонерів-ФОПів

Пенсіонерів звільнили від сплати податків: кому пощастило
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Самозайняті пенсіонери в Україні отримали можливість не сплачувати  Єдиний соціальний внесок (ЄСВ).

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це свідчить підписаний президентом країни Володимиром Зеленським закон №2166, який опубліковано на сайті Верховної Ради.

До набрання чинності законом  ЄСВ не платили тільки пенсіонери, які мають статус суб’єкта підприємницької діяльності. Тепер же від податку звільнені і самозайняті пенсіонери-ФОПи.

При цьому люди пенсійного віку зі статусом найманого працівника зобов’язані будуть платити ЄСВ і далі.

“Найманий працівник отримує зарплату, він повинен з неї платити ЄСВ, і йому провадиться перерахунок пенсії, навіть якщо це пенсіонер. Там зовсім інші правила діють. Ми не чіпали найманих працівників, якщо вони не ФОП”, – пояснив глава Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Від сплати штрафів за прострочення або несплату ЄСВ звільнили також ФОПів, що знаходяться в стадії закриття.

Нагадаємо, з наступного року в Україні почне зростати розмір мінімального робочого стажу для отримання пенсії – щоб вийти на пенсію в 60 років в наступному році, треба буде мати вже 26 років трудового стажу.

Українці, які не виконали вимоги щодо стажу можуть оформити соціальну пенсію — матеріальну допомогу, у термін до кінця 2020 року. НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, які документи потрібно подати в службу соціального захисту за місцем реєстрації, щоб отримати цю допомогу.

Джерело: Народна Правда