Поруч з Землею пролетів величезний астероїд: що відомо

За розмірами астероїд - маленьке тіло, однак будь-які астероїди небезпечні ймовірною зміною своєї траєкторії під дією сили тяжіння

Поруч з Землею пролетів величезний астероїд: що відомо
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Вранці 6 червня на відстані  у 5,2 млн км від Землі пролетів астероїд діаметром від 250 до 570 метрів. Цей космічний об’єкт приблизно в 10 разів більший за астероїд, який згорів у небі над Челябінськом у 2013 році.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє “Новое время“.

Астероїд 2002 NN4 наблизився на максимальну відстань до Землі вранці 6 червня приблизно о 6:20 за київським часом, його діаметр оцінюють у проміжку між 250 і 570 метрами.

Астероїд пролетів на безпечній відстані від нашої планети приблизно у 5,2 млн км. Це в 13 разів більше, ніж відстань від Землі до Місяця.

Проте зближення такого астероїда з Землею було б надзвичайно небезпечним. Коли взимку 2013-го 17-метровий астероїд вагою близько 10 тис. тонн згорів в атмосфері над Росією і Казахстаном, це викликало серію ударних хвиль, які на поверхні Землі заподіяли шкоду близько 1500 людям.

Астрономи заявляють, що виявлений об’єкт 2002 NN4 доволі тьмяний і його яскравість приблизно дорівнює яскравості карликової планети Плутон, яка розташована на задвірках Сонячної системи.

Нагадаємо, 29 квітня  на мінімальній відстані від нашої планети пролітав великий астероїд 52768 (OR2 1998), який є потенційно небезпечним для нашої Землі.

А в минулому  році до Землі наблизився смертельний астероїд розміром з єгипетську піраміду.

Джерело: Народна Правда