Сотні тисяч українців залишаться без трудового стажу: що сталося

Сотні тисяч українців залишаться без трудового стажу: що сталося
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Доказ трудового стажу стане новою проблемою для українців вже найближчим часом.

Як відомо, трудова книжка є основним документом, який підтверджує трудову діяльність і стаж будь-якого працівника. Однак тепер її наявність абсолютно нічого українцям не гарантує.

Про це заявив економіст Тарас Козак

Так, запис у трудовій книжці більше не гарантує працівникам, що їм буде нараховано трудовий стаж. .

“Наші громадяни звикли, що трудовий стаж – це запис у трудовій книжці. В радянські часи так повелося, що записано в трудовій книжці – значить стаж йде. Насправді, з 2017 року ситуація змінилася. Зараз грає роль страховий стаж. Тобто вважаються тільки ті місяці, за які були сплачені внески. Тобто коли громадянин був оформлений на роботу офіційно, і роботодавець платив за нього ЄСВ”, – пояснив експерт.

Нагадаємо, ЄСВ – консолідований страховий внесок в Україні, збір якого здійснюється до системи загальнообов’язкового державного страхування в обов’язковому порядку та на регулярній основі.

Виходить, якщо роботодавець з якихось причин не сплатив єдиний соціальний внесок або платив зарплату в конверті, то за цей місяць громадянин не отримає страховий стаж і цей період не буде врахований.

Таким чином, працівник може думати, що у нього 40 років стажу, а за підсумком цифра виявиться значно менше. Важливо враховувати ці моменти, щоб потім не довелося розгрібати наслідки неправильних дій.

НАРОДНА ПРАВДА нагадує – як підтвердити стаж, якщо загублена трудова книжка: в ПФУ дали важливий рада.

А також – в Україні запрацювала електронна трудова книжка: всі подробиці.

Джерело: Народна Правда