Вселенська Батьківська субота і Трійця 2020: звичаї і прикмети

Сьогодні згадують померлих родичів і всіх християн, які жили на Землі і пішли в світ інший

Вселенська Батьківська субота і Трійця 2020: звичаї і прикмети
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У суботу, 6 червня, відзначають Троїцьку батьківську суботу. Вселенська Батьківська субота – це день, коли православні традиційно відправлялися на кладовища самі, а іноді запрошували з собою священика, щоб прочитати молитву над могилами покійних родичів. 6 червня в Україні відкриються храми, а, отже, можна принести записку з іменами для молитви за упокій, а в неділю – побувати на літургії на день Святої Трійці – одне з головних свят християн.

Про це пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “МК”.

Loading...

День перед Трійцею – не єдиний в православному календарі, коли слід молитися за померлих родичів: всього таких «батьківських субот» налічується вісім. Це Мясопусна, або Вселенська (за тиждень до Великого посту), Дмитрівська (остання перед 8 листопада, днем ​​пам’яті великомученика Димитрія Солунського), Радониця (дев’ятий день після Великодня), поминання убієнних воїнів на 9 травня, а також суботи другої, третьої і четвертої тижнів Великого посту.

Однак в народі найбільш відомі Радониця і Троїцька поминальна субота. За традицією в цей день православні їдуть на кладовища, щоб прочитати молитви над могилами рідних – іноді для цієї мети запрошують священика. Влітку 2020 року через пандемію коронавірусу і діючі  обмеження доведеться змінити звичкам, але засмучуватися через це не слід –  суть все одно залишається в молитві.

Трійця-2020: красиві привітання зі святом
Трійця 2020: що українцям варто знати про свято
Зелені свята 2020: коли і як відзначати
Трійця 2020: історія, традиції, прикмети і звичаї свята
Ворожіння на Трійцю і Духів день: обряди на кохання і заміжжя 

“У цей день прийнято подавати записки з іменами покійних, щоб священик прочитав молитву за упокій. Однак заради того, щоб передати записку, не варто йти в храм під час епідемії коронавірусу і піддавати себе і близьких до ризику зараження. В сучасному світі є можливість передати цю записку онлайн або в форматі СМС, і про ваших померлих родичів все одно помоляться “, – пояснив священик.

Також священик додав, що ті православні, хто захоче пом’янути рідних вдома, зможуть прочитати Псалтир царя Давида і будь-які молитви за померлих, до яких звикли. Найпростіша з них: «Упокой, Господи, душу спочилого раба / раби Твоєї / Твоєї (називається ім’я)». Якщо поминаються кілька людей, то «душі рабів Твоїх». Також можна проспівати «Зі святими упокій» і «Вічну пам’ять». В даному випадку важливіша сама пам’ять про померлих рідних людей, а не форма традиційних заходів.

Сам день Святої Трійці відзначають на 50-й день після Великодня – цьогоріч він випав на неділю, 7 червня. В цей день на землю зійшов Святий Дух, довівши тим самим триєдність Бога, тому саме день Святої Трійці вважають днем ​​народження християнської церкви. Однак православним слід серйозно подумати перед тим, як йти в храм в цьому році.

В Україні також прийнято звертати увагу на народні прикмети, пов’язані з днем ​​Святої Трійці. Ось деякі з них.

  • Якщо вмитися ранковою росою, надовго збережеш свіжість і красу.
  • Якщо хлопець в цей день поцілує дівчину під березою, вона обов’язково стане його дружиною.
  • Свататися на Трійцю – добрий знак, шлюб буде щасливим.
  • Дощ на Трійцю – хороша прикмета, що обіцяє рясний урожай. Потрапити під дощ – до добра і виконання мрій, а якщо ще й побачиш веселку – значить, знайдеш багатство в майбутньому році.
  • Не можна купатися і ходити в ліс: в цей день активізуються нечисті сили, так що можна стати жертвою русалок, лісовиків або водяних.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА розповідала про народні прикмети і ворожіння, що пов’язані з святом Трійці. Народні повір’я найчастіше стосуються молодих дівчат, які ще не вийшли заміж.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...