Не менше 6 тисяч гривень: у Мінсоці назвали “справедливу” мінімальну зарплату в Україні

Середня зарплата по країні, на думку глави Мінсоцу, має бути вдвічі більшою

Не менше 6 тисяч гривень: у Мінсоці назвали “справедливу” мінімальну зарплату в Україні
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Мінімальна зарплата в Україні, яка дасть змогу забезпечити гідне життя, повинна бути на рівні 6-8 тисяч гривень на місяць. При цьому середня зарплата по країні може залишатись на тому ж рівні, як і зараз – близько 12 тисяч гривень.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це в інтерв’ю LB розповіла міністерка соціальної політики Марина Лазебна.

Loading...

Коментуючи слова прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, який заявив, що українська  економіка України дає змогу пропонувати українцям “просту роботу” із зарплатою в розмірі 6–8 тис. грн, Лазебна заявила, що таким має бути рівень мінімальної зарплати в країні.

“Вважаю, що середня зарплата по країні має бути більше-менш такою, яка є – 12,5 тисяч. На таку можна погоджуватися і працювати. Хоча це питання дискусійне”, – сказала Лазебна.

Вона додала, що держава може регулювати тільки мінімальний стандарт і мінімальну зарплату.

“Ми не можемо диктувати роботодавцям встановлювати рівень оплати праці. Це регулюється колективними договорами. Але ми контролюємо, щоб це була легальна заробітна плата”, – пояснила Лазебна.

Нагадаємо, в Україні знову хочуть перерахувати прожитковий мінімум. Народні депутати хочуть збільшити розмір неоподатковуваного мінімуму до рівня мінімальної зарплати.

Також стало відомо, що в січні 2020 року середня зарплата штатного працівника підприємств, установ та організацій в Україні склала 10 727 грн, що в 2,3 рази вище рівня мінімальної заробітної плати (4723 грн). В порівнянні ж з попереднім місяцем (грудень 2019 року) зарплата знизилася на 12,5%.

Джерело: Народна Правда